З 13 по 15 лютого 2019 року в Женеві (Швейцарія) відбулася 54 сесія Робочої групи з внутрішнього водного транспорту Комітету з внутрішнього транспорту Європейської Економічної Комісії Організації Об’єднаних Націй (ЄЕК ООН). У засіданні групи, в рамках української делегації, взяв участь начальник філії «Днопоглиблювальний флот» ДП «Адміністрація морських портів України» (ДП «АМПУ») Сергій Бомчак.

На засіданні Робочої групи були прийняті наступні документи: додавання 1 до Переліку основних характеристик і параметрів мережі водних шляхів категорії Е (Синя книга), Європейські правила сигналізації на внутрішніх водних шляхах в якості резолюції №90, поправка №2 до Європейських правил судноплавства по внутрішнім водним шляхам, другий переглянутий варіант резолюції №61 (рекомендації, що стосуються узгоджених на європейському рівні технічних приписів, які застосовуються до суден внутрішнього плавання) в якості резолюції №91, другий переглянутий варіант резолюції №52. Також було погоджено взаємне визнання посвідчень судноводіїв та професійних вимог у внутрішньому судноплавстві.

На сесії були присутні представники Австрії, Білорусі, Бельгії, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Польщі, Словаччини.

У роботі сесії також взяли участь представники міжурядових організацій: Центральної комісії судноплавства по Рейну і Дунайської комісії. Були присутні делегації Конфедерації європейських морських технологічних товариств, Європейської асоціації човнового спорту, Європейської федерації портів внутрішнього судноплавства, Європейського союзу річкового і прибережного транспорту та Міжнародної організації праці.

Європейська економічна комісія ООН – одна з п’яти регіональних комісій Організації Об’єднаних Націй. Вона була заснована в 1947 році з метою розвитку економічної діяльності і зміцнення економічних зв’язків всередині регіону ЄЕК ООН та між цим регіоном і рештою світу.

В ЄЕК ООН є сім секторальних комітетів: Комітет з питань екологічної політики, Комітет з внутрішнього транспорту, Комітет зі сталої енергетики, Комітет з торгівлі, Комітет з лісоматеріалів, Комітет з житлового господарства та землекористування і Комітет з економічного співробітництва та інтеграції.

Робоча група з внутрішнього водного транспорту проводить щорічні сесії з розвитку інфраструктури внутрішніх водних шляхів, підготовці і реалізації правових документів, регулярного оновлення резолюцій, інструкцій та рекомендацій, що відносяться до внутрішнього водного транспорту. У свою чергу, Робоча група з уніфікації технічних приписів і правил безпеки на внутрішніх водних шляхах збирається двічі на рік для обговорення правил плавання, технічних приписів щодо суден, запобігання забрудненню, річкових інформаційних служб, визнання суднових документів та кваліфікації екіпажів.

Ключове завдання ЄЕК ООН – сприяння економічному співробітництву в Європі, зміцнення економічної інтеграції та торгово-економічних зв’язків всередині регіону ЄЕК ООН та між цим регіоном і рештою світу.