Міністерство юстиції України подало в ЄСПЛ додаткову заяву щодо українських моряків з вимогою надати їм медичну допомогу і перемістити в медустанови. Про це сказав міністр юстиції України Павло Петренко журналістам в понеділок, повідомляє Укрінформ.

Зокрема, він повідомив, що заяву з вимогою дотримуватися 39 правил, (заборона вчиняти дії, які можуть привести до нанесення непоправної або суттєвої шкоди життю і здоров’ю) передали ЄСПЛ в п’ятницю. Мін’юст вимагає, щоб українським морякам надали медичну допомогу і перевели до медичних закладів. “Ми вимагаємо, щоб цими медичними закладами були заклади України”, – додав Петренко.

Він уточнив, що додаткове заяву подано в ЄСПЛ додатково “в 5 великих міждержавних справ в Росії”.

На сьогоднішній день в провадженні Європейського суду з прав людини знаходиться 5 справ України проти Росії, а саме: “Україна проти Росії (по Криму)” про порушення прав людини на території АР Крим у результаті анексії РФ; “Україна проти Росії (по Донбасу)” про порушення прав людини на окремих територіях Донецької та Луганської областей; “Україна проти Росії” за фактами викрадення на території Донецької та Луганської областей дітей-сиріт та дітей-інвалідів представниками терористичних угруповань “ДНР” і “ЛНР” і їх незаконного переміщення на територію Росії; “Україна проти Росії” про порушення Росією прав українських політичних в’язнів і “Україна проти Росії” про захоплених українських моряків