В Мінінфраструктури заявили, що країни Чорноморського басейну включно з РФ визнають порти окупованого Криму “закритими”. Через рік.

2018-05-04 11:38:28

Країни Чорноморського басейну визнали статус морських портів, розташованих на території АР Крим, як «закриті» – заявили в МІУ за підсумками засідання Комітету Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю державою порту у Чорноморському регіоні. Проте голосування за дане рішення відбудеться тільки в квітні 2019 року.



Комітетом Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю державою порту у Чорноморському регіоні,  дев’ятнадцяте  засідання якого відбулось 17 – 19 квітня 2018 року у м. Одеса, підтримано пропозицію Української делегації щодо приведення у ЧМІС назв українських морських портів у відповідність до назв, визначених в UN/LOCODE, відповідне завдання включено до програми дій Комітету.
Про це повідомили в Мінінстерстві внфроаструктури України (МІУ).
Документом, окрім правильних назв українських морських портів,  визначено статус морських портів, розташованих на території АР Крим, як «закриті».  Прийняття Комітетом Чорноморського меморандуму документу PSCC 19/9.2.3 є визнанням закритого статусу кримських портів. Це  ще один крок на шляху до недопущення порушення суверенітету України та захисту інтересів держави на міжнародному рівні. 
Цьогорічне засідання Комітету проходило під головуванням координатора контролю державою порту Морської адміністрації Республіки Туреччина – Hayri Hasandayioglu. На засіданні були присутні представники України, Туреччини, Болгарії, Грузії та Російської Федерації. Окрім того, важливою подією є обрання Головою Комітету у 2018 році представника від України Петренка Дмитра.
З метою недопущення використання у Чорноморському регіоні протизаконної інформації щодо приналежності морських портів, розташованих та тимчасово окупованій території АР Крим до Російської Федерації, Україною було винесено на розгляд Комітету пропозиції щодо запровадження в Чорноморській інформаційній системі (ЧМІС) використання Класифікатора торговельних і транспортних пунктів Організації Об’єднаних Націй (UN/LOCODE) (документ PSCC 19/9.4.2). 
Попри загальний оптимістичний тон заяви, в МІУ всеж уточнили, що повної підтримки цієї пропозиції досягти не вдалося, але "завдяки наполегливості представників української делегації" вивчення зазначеного питання включене до програми дій Комітету. 
Рішення має бути прийнято на наступному засіданні Комітету, яке відбудеться у квітні 2019 року у м. Бургас, Республіка Болгарія.
Нагадаємо, з 30 квітня окупанти почали оглядати судна, що прямують в Україну.