2017-09-19 12:14:50

Як наголошують в ГПУ, дане рішення суду “грубо порушує норми Закону”Прокуратура Одеської області готує апеляційну скаргу на виправдувальний вирок Іллічівського міського суду щодо фігурантів справи щодо трагедії 2 травня 2014 року в Одесі.
Як зазначено в офіційному повідомленні Генпрокуратури України, "Прокуратура категорично не погоджується із вказаним рішенням суду, що грубо порушує норми Закону, та вже готує апеляційну скаргу."
Нагадаємо, з березня 2015 року за дорученням Генеральної прокуратури України прокуратура Одеської області підтримувала державне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом трагічних подій, що сталися 2 травня 2014 року на вул. Грецькій, Грецькій площі та поблизу Будинку профспілок в м. Одесі.
Внаслідок масових заворушень 2 травня 2014 року загинуло 48 чоловік та травмовано 250 громадян. 
У ході судового розгляду представники прокуратури орієнтували суд на призначення обвинуваченим покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років в залежності від ступеню тяжкості кримінального правопорушення. 
Докази, що були отримані слідчими органів поліції та прокуратури Одеської області після передання кримінального провадження центральним апаратом органів внутрішніх справ до Одеси щодо подій 2 травня та надані суду, прийняті не були. 
Нагадаємо, у понеділок 18 вересня Іллічівський суд у м. Чорноморськ ухвалив рішення – виправдати і звільнити з-під варти 19 проросійських фігурантів резонансної "справи 2 травня" в частині подій на Грецькій площі Одеси, коли були вбиті з вогнепальної зброї патріотично налаштовані активісти. 
Того ж дня, 18 вересня 2017 року колегією Іллічівського міського суду винесено виправдувальний вирок щодо всіх осіб, причетних до масових заворушень 2 травня 2014 року, які призвели до загибелі людей.  Виголошення вироку супроводжувалося сутичками з поліцією.