2017-09-21 10:33:51

Борг суднової каси складає 60 тисяч доларів. Моряки стверджують, що на судно потрапили через обман з боку крюінгаУкраїнський екіпаж теплохода "Дива" на борту якого знаходиться і миколаївський моряк, вже четвертий місяць стоїть в порту Аліага ( "Aliağa" – Туреччина). У моряків немає ні їжі, ні грошей, а зв’язок з рідними – одностороння і тільки по телефону.
Про це повідомляє місцеве видання 0512, посилаючись на старшого помічник капітана судна п. Олександра, який працює на теплоході.
Олександр розповідає, що на борту знаходиться капітан з Грузії, старший механік з Росії та 5 осіб з України.
"Ми знаходимося вже 4 місяці на судні, на яке потрапили обманним шляхом від Одеської компанії" Морський центр. "Сіли на перегін судна, підписували контракт все на один місяць – в результаті знаходимося вже чотири місяці", – говорить старпом.
За всі ці чотири місяці моряки знаходяться без їжі, води та грошей. Також судновласник категорично відмовляється платити зарплату. Борг суднової каси складає 60 тисяч доларів.
"Воду постійно збираємо з кондиціонера", – додав помічник капітана.
Єдине, що надав судновласник, – це паливо для того, щоб перебувати на плаву.
"3 вересня прийшли в порт Аліага, де і зараз знаходимося. Після відкриття кордону до нас на борт піднялися невідомих 7 осіб, які погрожували ножами. У підсумку вони поранили старшого механіка", – говорить Олександр.
За даними AIS судно дійсно знаходиться біля турецького порту:

diva_dest

Після цього моряки звернулися в поліцію, де старший механік разом з капітаном написали заяву і зняли побої.
На даний момент судновласник пропав і не виходить на зв’язок.
Точні координати теплохода: 38 * 50.9N, 026 * 54.2E. Теплохід знаходиться під прапором Республіки Конго, порт приписки Матаді (головний морський порт Демократичної Республіки Конго), IMO 8863317.
Моряки просять про допомогу, адже перебувати на даному судні більше не можуть.