Суд у Чорноморську виправдав проросійських учасників заворушень 2 травня 2014 року

2017-09-19 08:55:10

Під будівлею суду сталися сутички, поліція застосувала газ.

Міський суд Чорноморська Одеської області у понеділок 18 вересня ухвалив рішення – виправдати і звільнити з-під варти 19 фігурантів резонансної "справи 2 травня" в частині подій на Грецькій площі Одеси, коли були вбиті з вогнепальної зброї патріотично налаштовані активісти.

Колегія суддів на чолі з Філіппом Журавлем повністю виправдала 20 "антимайданівців", звинувачених в організації та участі в масових заворушеннях, що мали наслідком загибель людей – пише видання "Думская".

П’ятьох фігурантів, які перебували під вартою, звільнили.

Суд дійшов висновку, що слідство у справі за ч. 2 ст. 294 КК України провели неякісно, ​​і вказав на цілу низку недоліків і прогалин у проведених слідчих діях.

Наприклад, Грецьку і торговий центр "Афіни" оглянули лише за два тижні після трагедії, а з сотень поліцейських, які були на місці подій, допитали лише одного.

Суд також визнав упередженими свідчення єдиного свідка звинувачення Олександра Посміченка, який заявляв про участь звинувачених в інкримінованих їм злочинах, в зв’язку з цим суд вирішив не враховувати їх при винесенні вироку.

Свідчення інших свідків, на думку суду, не підтверджують участь звинувачених у масових заворушеннях, тим більше, в їх організації.

Крім того, суд виключив зі списку доказів у справі низку доказів у зв’язку з тим, що їх здобули з порушенням норм КПК.

Не задовольнили суд і фото- й відеоматеріали, які передала сторона звинувачення. На думку суду, прокуратура не змогла підтвердити, що на фото і відео зафіксовано звинувачених – а останні не підтвердили, що це вони на фото і відео.

При цьому до справи долучили фотографії свідка сторони захисту Олександра Лесика. Враховано і його свідчення, що проросійські активісти були "без зброї і в пляжних капцях", а проукраїнські – "озброєні до зубів і добре організовані".

Звинувачення не змогло спростувати заяву захисту про те, що підсудні просто допомагали міліціонерам охороняти порядок", – йдеться у вироку.

на фото з карабіном: Віталій Будько на прізвисько "Боцман". 2 травня 2014 року десятки камер зафіксували як проросійський активіст "Кулікового поля", стріляє в опонентів під прикриттям міліцейських щитів.

Обурені рішенням суду громадяни, що пікетували суд, не утрималися від  сутичок з поліцією та бійцями Нацгвардії. Правоохоронці застосували сльозогінний газ, а тим часом підсудних, адвокатів і членів їх родин було виведено з адмінбудівлі суду.

Водночас проросійських учасників подій 2 травня 2014 року в Одесі Сергія Долженкова і Євгена Мефьодова правоохоронці знову затримали.

Прокуратура Одеської області звернулася з клопотанням до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту цим двом фігурантам "справи 2 травня" за підозрою у посяганні на територіальну цілісність України.

Двом фігурантам судового процесу в Чорноморську, а саме: Долженкову та Мефьодову, вручено підозру про скоєння злочинів за ознаками ч. 2. ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність кордонів України) Кримінального кодексу України. І сьогодні ж прокуратура звернулася до суду з клопотанням про взяття під варту цих підозрюваних", – сказав на брифінгу  виконувач обов’язків прокурора області Олександр Саулко.