2017-09-19 11:45:55

За 2016-2017 роки продукції було продано на 722 мільйони гривеньУ понеділок, 18 вересня, співробітники управління Служби безпеки в Миколаївській області провели ряд обшуків на заводі «Екватор», а також за місцем проживання його керівників в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом торгівлі з заводами, які співпрацюють з військово-промисловим комплексом Російської Федерації .
Про це повідомляє «Преступности.НЕТ» з посиланням на інформацію власних джерел у Генеральній прокуратурі України.
Згідно з наявною інформацією, мова йде про торгівлю запчастинами та обладнанням через фірму-«прокладку», зареєстровану на території РФ – ТОВ «Мовен-НН», засновником якої є директор ПАТ «Завод« Екватор »Юрій Неділько, а директором – Сергій Неганов. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 333 Кримінального кодексу України ( «Незаконне вивезення за межі України сировини, матеріалів, обладнання, технологій для створення зброї, а також військової та спеціальної техніки»).
Фірма «Мовен-НН» зареєстрована в місті Нижній Новгород (РФ) на вулиці Свободи, 15. За цією адресою зареєстровані ще дві фірми, які також фігурують в матеріалах справи. Це ЗАТ НВП «Екватор» та ЗАТ «Завод «Екватор». Засновниками обох фірм є глава наглядової ради заводу ПАТ «Завод «Екватор», депутат Миколаївської міської ради Сергій Кантор, а директором – Катерина Трухина.
Згідно з матеріалами справи, миколаївський завод «Екватор» продавав запчастини фірмі «Мовен-НН», яка в 2016-2017 роках брала участь у держзакупівлях на території РФ, виступаючи тим самим постачальником деталей і устаткування заводам, які входять до складу Міністерства оборони Російської Федерації і спеціалізуються, в тому числі, і на ремонті і будівництві бойових кораблів:
 – ПАТ СЗ «Північна верф»; – АТ «Середньо Невський суднобудівний завод»; – АТ «Адміралтейські верфі»; – АТ «Прибалтійський суднобудівний завод« Янтар »; – ПАТ «Амурський суднобудівний завод»; – АТ СЗ «Вимпел»; – Федеральне державне унітарне підприємство «13 судноремонтний завод Чорноморського флоту» Міністерства оборони Російської Федерації; – АТ СПО «Арктика»; – АТ «Центр судноремонту" Дальзавод »; – ВАТ «Корпорація« РОСХІМЗАХИСТ »; – АТ ЦС «Зірочка»; – ТОВ «Балтійський завод – Суднобудування»; – АТ «Хабаровський суднобудівний завод».
Продукція поставлялася до Росії двома способами. У першому випадку їх передавали через потяг «Миколаїв – Москва». У другому випадку автомобіль з обладнанням перетинав українсько-польський кордон. На території Польщи продукція здійснювалося перевантаження його в автомобіль з реєстрацією РФ і він повертався в Росію через калініградскій область.
 – У Росії продукція була легалізована шляхом заміни ідентифікаційних табличок на устаткуванні і підміни документів щодо заводу-виготовлювача. Таким чином виходило, що продукція нібито здійснювалася на миколаївському заводі «Екватор», а на підконтрольних Сергію Кантору російських ЗАТ НВП «Екватор» та ЗАТ «Завод« Екватор». За 2016-2017 роки продукції було продано на 722 мільйони гривень. І використовувалася вона, в тому числі, і для ремонту підводних човнів, які базуються зараз в включеному РФ Криму, – зазначив співрозмовник видання.
Співробітники Миколаївського управління СБУ провели ряд санкціонованих обшуків на ПАТ «Завод« Екватор », а також за місцями проживання представників керівництва заводу, в тому числі, і у Сергія Кантора. Крім того, обшуки проведені і в поїзді «Миколаїв – Москва».
В ході обшуку були вилучені жорсткі диски, технічна документація, чорнова бухгалтерія. Також затримано вантажний автомобіль з черговою партією обладнання.
У коментарі виданню «Преступности.НЕТ» Сергій Кантор на питання щодо проведення обшуків на заводі фактично підтвердив присутність силовиків на території підприємства. Однак при цьому він заявив, що «вони перевіряють підприємство на наявність шпигунів». При цьому Кантор зазначив, що на підприємстві робоча обстановка і воно продовжує працювати.
Судячи з інформації, розміщеної у інших ЗМІ, Сергій Кантор перебував у себе вдома, коли у нього проводився обшук.