2017-09-04 21:09:58

Ці дві справи сильно затягнулися, і я розумію, що рішення щодо цих справ залежить від центральних органів в Києві”, – сказав вінГенеральний прокурор України Юрій Луценко має намір зрушити з місця процес повернення в державну власність Чорноморського суднобудівного заводу (ЧСЗ) і ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод" Океан ".
"Я ставлю собі планку – принаймні в перших інстанціях завершити процес повернення державі Чорноморського суднобудівного заводу та заводу "Океан". Ці дві справи сильно затягнулися, і я розумію, що рішення щодо цих справ залежить від центральних органів в Києві", – сказав він на прес-конференції в понеділок у Миколаєві.
Генпрокурор також заявив про необхідність приведення у відповідність до чинного законодавства використання прибережних смуг та рекреаційних зон за осінньо-зимовий період п.р. Він також наголосив на необхідності перевірок використання бюджетних коштів та комунального майна.
Нагадаємо, 5 квітня Генеральна прокуратура України оголосила в розшук групу осіб, підозрюваних в доведенні ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" до банкрутства і завдання підприємству збитків на 1,5 млрд грн.
Згідно з повідомленням на сайті відомства, на підставі доказів, зібраних під час досудового розслідування ГПУ, в кримінальному провадженні за фактом заволодіння майном і доведення до банкрутства ПАТ НСЗ "Океан", двом екс-керівникам суднозаводу оголошено підозру в скоєнні злочинів, передбачених ст. 219 та ч .5 ст. 191 Кримінального кодексу України (доведення до банкрутства). Ще трьом (одному з арбітражних керуючих і двом керівникам компаній), причетним до незаконного заволодіння майном суднозаводу, оголошено підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах групою осіб).
ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" (до квітня 2011 року – "Вадан Ярдс Океан", до грудня 2008 – Damen Shipyard’s Okean, до лютого 2001 – "Суднобудівний завод "Океан") спеціалізується на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн.
У листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом ПАТ "МСЗ "Океан" за клопотанням близькою, за деякими даними, до власника "Смарт-груп" Вадима Новинського ТОВ "Консалтинг-Гамма" (Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.).
9 вересня 2016 року Печерський районний суд Києва наклав арешт на рухоме і нерухоме майно ПАТ "МСЗ Океан" і передав його на відповідальне зберігання директору ТОВ "Океан-Судноремонт", президенту ПАТ НСЗ "Океан" в 2010-2011 рр. Леоніду Шумилу. У листопаді того ж року Апеляційний суд Києва скасував це рішення.
Чинний ліквідатор ПАТ НСЗ "Океан" Ірина Сербін уточнила агентству "Інтерфакс-Україна", що підозри ГПУ їй не оголошувалися.
ЧСЗ перебуває на стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства виступило ПрАТ "Балаклавське рудоуправління" (Севастополь, АРК), яке, як і ЧСЗ, підконтрольне В.Новинському. Провадження у справі про банкрутство було порушено Госпсудом Миколаївської області на початку лютого 2014 року.
Ю.Луценко 13 липня повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook, що Печерський райсуд Києва ухвалою від 21 червня заарештував 99,87% акцій ПАТ "ЧСЗ" і 21 об’єкт нерухомого майна підприємства в Миколаєві і с. Коблево Миколаївській області. Як уточнив генпрокурор, ГПУ проводить розслідування за фактом службових зловживань при внесенні змін у 2011 році в укладений в 2007 році договір купівлі-продажу акцій ДАХК "ЧСЗ" ХСЗ.
"Також вбачається умисне доведення до банкрутства ПАТ "Чорноморський суднобудівний завод" посадовими особами підприємства і посадовими особами інших суб’єктів господарювання", – додав генпрокурор.
за матеріалами Інтерфакс-Україна
У "Смарт-холдингу" розцінили заяву генпрокурора про арешт акцій ЧСЗ і початок досудового розслідування як "тиск" на компанію та її акціонера – нардепа з фракції "Опозиційний блок", одіозного  екс-росіянина В.Новинського.