2017-06-30 11:42:19

Компанія, що здійснює варварське скидання грунту у МИколаєві програла АМПУ справу про чергове неналежне виконання робітКиївський апеляційний господарський суд задовольнив позов державного підприємства (ДП) «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) проти ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», ухваливши стягнути з останнього 12 млн 822 тис. 990,9 гривень штрафних санкцій за неналежне виконання робіт. 
Як розповіла на своїй сторінці у Facebook прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, що 29 серпня 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» проти ДП «АМПУ» про внесення змін до договору. Суд також відмовив АМПУ в зустрічному позові про стягнення штрафних санкцій у зв’язку з неналежним виконанням робіт.
Після цього справою зайнялися прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. АМПУ, яка не пгодилася з рішенням суду, подала апеляцію, яку Київський апеляційний господарський суд задовольнив, скасувавши рішення попередньої інстанції.
«Завдяки плідній співпраці прокурорів з представниками ДП «АМПУ» в ході розгляду справи суду були представлені незаперечні докази порушень, допущених підрядниками при виконанні робіт, які були здобуті в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні, процесуальне керівництво в якому здійснюється Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою», – зазначено у повідомленні.
Нагадаємо, ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» створено в 2009 році. Основний вид діяльності – будівництво водних об’єктів. Виконує днопоглиблювальні роботи для створення і підтримки заданих навігаційних габаритів як на діючих морських підхідних каналах і акваторіях портів, так і на споруджуваних – для забезпечення безпечної та ефективної роботи транспортного флоту. Кінцеві бенефіціари – кіпріоти Анна Хоменко і Маро Еві Кулла Грива.
ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» і його глава Олексій Буштрук стали фігурантами кримінального провадження №22016000000000179 від 14 травня 2016 року, відкритого Службою безпеки України за ознаками злочинів, передбачених частиною 3 статті 258-5 (фінансування тероризму) і частиною 5 статті 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України – нагадали "Порти України".
Спеціальна антикорупційна прокуратура в березні 2017 року почала перевірку інформації, що з 2015 року невстановлені службові особи ДП «АМПУ», зловживаючи службовим становищем, діючи за попередньою змовою з власниками та посадовими особами ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», ПП «Інфлот-Данубіус Ейдженсі» і ТОВ «Лігос УА», заволоділи чужим майном – державними коштами, призначеними для виконання робіт за проектами з експлуатаційного днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського і Маріупольского портів, в цілому в сумі понад 87 млн ​​грн.
Крім того, перевірялися інші факти заволодіння бюджетними коштами, які використовуються АМПУ, в особливо великих розмірах в результаті проведення процедур державних закупівель робіт і послуг з будівництва причалів і днопоглиблення, виконання договорів, укладених за результатами проведення таких процедур.
Нагадаємо, ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв" за результатами тендеру є підрядником днопоглиблення причалів ММТП. Виконавці робіт завалили пляж у місті токсичним грунтом та вперто ігнорують рішення органів влади про скасування дозволу на небезпечні роботи.

За даними журналістського розслідування, "Техморгідрострой Миколаїв" до того ж подав неправдиві дані на тендер щодо днопоглиблення.

Кілька днів тому Держекоінспекція Північно-Західного регіону Чорного моря  звернулася до Державної екологічної інспекції України з проханням про клопотання до Міністерства екології  та природних роесурсів України щодо скасування або призупинення експлуатаційних днопоглиблюваних робіт МФ ДП АМПУ.
Як свідчать дані сайту marinetraffic.com,  "Северодвинський" наразі курсує в акваторії Миколаєва:

300617_SD