2017-06-07 10:31:18

Від успішності цієї пробної поставки залежить, чи буде продовжена практика закупівель вапняку за кордоном в обсягах 50-55 тис. тонн на місяць і його доставка комбінатам через Маріупольський порт.Балкер класу Supramax NAVIOS HIOS доставив в Маріупольський морський торговельний порт 52,2 тис. тонн вапняку з ОАЕ для виробничих потреб Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча. Дана поставка була обумовлена ​​тим, що "Укрзалізниця" не змогла забезпечити необхідну пропускну здатність на ділянці Комиш-Зоря – Волноваха, і металургам довелося шукати варіанти поставок сировини з далеких ринків.
Про це повідомив в Facebook гендиректор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко, якого цитує ЦТС.
"Одним з таких рішень стала закупівля вапняків на далеких ринках з доставкою морським транспортом через Маріупольський морський торговельний порт, що дозволить привезти сировину на меткомбінат без використання перегону Комиш-Зоря – Волноваха … Теплохід" NAVIOS HIOS "під прапором Греції класу Supramax (довжина 190 м , ширина 32,3 м, дедвейт 55,2 тис. тонн) привіз 52,2 тис. тонн вапняку, частина якого була вивантажено в нейтральних водах і доставлена ​​в порт теплоходом "Behcet C".
Це перша пробна поставка вапняку з ОАЕ. Від успішності цієї пробної поставки залежить, чи буде продовжена практика закупівель вапняку за кордоном в обсягах 50-55 тис. тонн на місяць і його доставка комбінатам через Маріупольський порт. В умовах недостатнього завантаження порту і з огляду на перспективність такого додатково вантажопотоку, група Метінвест небезпідставно розраховує, що порт впорається з поставленим завданням і вирішить питання безпечного заходу судна ", – написав Ю. Зінченко.
Нагадаємо, раніше "Укрзалізниця" закінчили будівництво перегону Розівка-Зачатьевская на ділянці Комиш-Зоря – Волноваха. В з/д компанії заявили, що в зв’язку з цим пропускна здатність на даному напрямку повинна збільшитися до 29 пар поїздів на добу.
Однак, за словами Ю. Зінченка, "пропускна здатність з 2 по 6 червня становила лише близько 16 вантажних поїздів на добу".