2017-04-27 09:45:59

Згідно звіту, компанія отримала за проданий актив 7,5 млн доларів.У другому півріччі 2016 року «Кернел» продав один зі своїх експортних терміналів, розташованих в Миколаївській області. Це стверджується в звіті компанії за перше півріччі поточного фінансового року (1.07.2016-30.06.2017).
При цьому стверджується, що компанія отримала за цей актив 7,5 млн доларів.
Назва терміналу не вказується, але відомо, що «Кернел» контролював в Миколаївському порту «Ойлтранстермінал». Через нього компанія перевалювала соняшникову олію і шрот виключно для власних потреб з пропускною спроможністю півмільйона тонн на рік.
Як відомо, «Кернел» виставив на продаж і свій останній російський актив – половину ТОВ «Зерновий термінальний комплекс Тамань», яким паритетно володіє з глобальним сировинним трейдером Glencore.
«Кернел» – найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Контролює близько 8% світового виробництва соняшникової олії. Експортує продукцію в більш ніж 60 країн. Переробні потужності «Кернел» складають 3 млн тонн насіння соняшнику, що дозволяє отримати 1,3 млн тонн соняшникової олії і близько 1,2 млн тонн соняшникової шроту.
Компанія є власником зернового терміналу «Трансбалктермінал» в Чорноморському морпорту річною потужністю 4 млн тонн. До 2018 року має закінчитися будівництво ще одного терміналу в Чорноморську вартістю 120 млн доларів.
У 2015-2016 фінансовому році компанія через свої термінали перевалила 5,3 млн тонн вантажів, що на 11% більше попереднього аналогічного періоду. Сумарна потужність терміналів – 6 млн тонн.