Омелян уже запланував “підготовку до скорочення портових тарифів і зборів”

2017-04-27 10:07:43

Міністр пообіцяв наблизити Україну до сучасних світових стандартів управління морської та водною галуззюСкорочення портових тарифів і зборів та реалізація ряду інфраструктурних проектів наблизять Україну до сучасних світових стандартів управління морською та водною галуззю. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян на засіданні Кабінету міністрів у середу, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.
Одними з ключових завдань розвитку морської галузі міністр назвав створення Морської адміністрації і зниження портових тарифів і зборів.
«Міністерством також заплановано підготовку до скорочення портових тарифів і зборів. 2017 рік – рік залучення світових портових операторів Hutchison Ports та DP World (P&O Ports) до роботи в Україні. 
Заплановано старт концесійних пілотних проектів в портах Ольвія, Херсон, Чорноморськ, що дозволить залучити провідні західні технології у розвиток термінальних потужностей та збільшити обсяги перевалки вантажів», – наголосив Міністр інфраструктури.
Володимир Омелян зазначив, що Адміністрація морських портів планує здійснтити реконструкцію і будівництво 19 причалів в 4 морських портах України, обсяг фінансування – 2,95 млрд. грн.: «Також заплановано відновлення будівництва хвилелому в Одесі та проведення днопоглиблювальних робіт в акваторіях портів та каналів в обсязі 16,9 млн м3, що забезпечить в средньостроковій перспективі залучення приватних інвестицій в галузь в обсязі більше 500 млн долл. США, додатково створить близько 1 тис. робочих місць та сприятиме забезпеченню енергетичної безпеки держави за рахунок ефективної логістики прийому енергоресурсів глибоководними портами».
Окремо міністр наголосив, що МІУ вже розроблено проект Закону про «Внутрішні водні шляхи», яким передбачається відновлення вантажних перевезень річкою. В разі схвалення Закону вантажоперевезення річкою можуть досягти 35 млн тонн на рік вже в найближчій перспективі: «А кожний мільйон тонн, який ми переносимо з автошляхів на річку, економить майже 800 млн гривень на ремонт автошляхів щорічно. Сподіваємося на підтримку цього законопроекту з боку парламенту». – заявив Омелян.