У РФ заявили про початок виробництва корабельних турбін на заміну українським

2017-04-26 15:09:27

Раніше такі турбіни купували в Миколаєві у заводу “Зоря-Машпроект”Науково-виробниче об’єднання "Сатурн" (Рибінськ, Росія) у вівторок розпочало виробництво власних корабельних газотурбінних двигунів.
Раніше такі турбіни купували в Миколаєві у заводу "Зоря-Машпроект", але постачання зупинили через агресію РФ проти України – повідомляє LB зпосиланням на російський ТАСС.
"Досі всі корабельні газотурбінні двигуни збирали тільки в Україні, в Миколаєві. Сьогоднішній день – це фактично запуск нової галузі – корабельного двигунобудування. Ніколи ми цього не робили. Вони [Україна] думали, що вони нас поставили в глухий кут і ми не зможемо закінчити будівництво фрегатів, але ми це зробили", – заявив на церемонії запуску виробництва віце-прем’єр РФ Дмитро Рогозін.
Йдеться про фрегати проекту 22350. Перший серійний фрегат проекту 22350 "Адмірал Флоту Касатонов" був спущений на воду 12 грудня 2014 року на підприємстві "Північна верф" (Санкт-Петербург). У цей момент на "Північній верфі" триває будівництво фрегатів проекту 22350 "Адмірал Головко" і "Адмірал Флоту Радянського Союзу Ісаков".
Російська Об’єднана двигунобудівного корпорація, в яку входить НПО "Сатурн", планує також повністю замістити українські вертолітні двигуни.
"Цього року в нас план – 130 [вертолітних двигунів ВК-2500], а до 2019 року ми повністю закриваємо вертолітні двигуни з України", – цитує ТАСС голову корпорації Олександра Артюхова.
Раніше основним постачальником вертолітних двигунів для Росії був запорізький завод "Мотор-Січ".
За рішенням суду звинуваченим у даному злочині обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але одному – з можливістю застави.