2017-04-03 12:29:36

Термінал Тамань – останній актив Kernel в Російській Федерації.Останній російський актив українського агрохолдингу Kernel – 50% в зерновому терміналі Тамань – буде проданий. Про це повідомляє російський «Коммерсант» з посиланням на Reuters і заяву CEO Glencore Agri Кріса Менохью.
За даними джерел видання, консультантом з продажу частки Kernel виступає Deutsche Bank. Його представник в Росії відмовився від коментарів.
Генеральний директор Інституту кон’юнктури аграрного ринку Дмитро Рилько вважає, що через девальвацію рубля частка Kernel в Тамані тепер може коштувати приблизно $ 70-80 млн. Директор «Совекона» Андрій Сизов поточну вартість всього терміналу оцінює в $ 100-150 млн.
За словами одного з джерел видання, найочевидніший покупець частки Kernel – Glencore, представник якого також відмовився від коментарів. Сизов впевнений, що частка Kernel може бути цікава російським інвесторам без досвіду в АПК, або якого-небудь фонду прямих інвестицій або суверенному іноземному фонду.
Kernel і Glencore на паритетних засадах придбали термінал Тамань у ГК «ЕФКО» в 2012 році за 265 млн.
Термінал Тамань – останній актив Kernel в Росії.
У березні 2016 року газета "Ведомости" писала, що український холдинг виставив на продаж маслозаводи "Флорентина" і "Масло Ставропілля". Потенційним покупцем називалася група "Ресурс", яка в 2014 році купила у Kernel маслозавод в Невинномиську за $ 10 млн.
Тамань включає елеватори загальним обсягом зберігання 80 тис. Тонн з можливістю розширення до 220 тис. Тонн. Потужність по перевалці становить 3,6 млн тонн зерна в рік. За даними «Русагротранса», через термінал Тамань в минулому сезоні було відвантажено понад 10% експортного зерна, що йде по морю.
Kernel – один з найбільших агропромислових холдингів в Україні. Він займається виробництвом соняшникової олії, вирощуванням зернових і олійних культур, експортом кукурудзи, пшениці, ячменю та ін. Щорічний обсяг експорту продукції, за власними даними, близько 7 млн ​​тонн. 
Kernel також управляє в українському Чорноморську «Трансбалктерміналом», його потужність – 4 млн тонн зерна в рік. За підсумками 2016 фінансового року (закінчився 30 червня), говориться в публікації, виручка Kernel знизилася на 14,6%, до $ 1,9 млрд, EBITDA – на 12,7%, до $ 346,4 млн, чистий прибуток виріс в 2, 1 рази, до $ 225,2 млн. Продажі зернових компанії в той же період скоротилися на 7%, до 4,4 млн тонн, EBITDA в цьому сегменті впала на 2,5 п. п., до 10,5%.