- Деталі
- Створено: Вівторок, 20 серпня 2019, 09:02
Адміністрації морських портів України вдалося врегулювати правову колізію, що виникла нещодавно при декларуванні капітанами закордонних суден валюти в судновій касі. Згідно з роз’ясненням Національного банку України, капітани суден можуть і надалі заповнювати генеральну декларацію, подавати звичайну – паперову декларацію – не потрібно.
«Декларування готівкової іноземної валюти, що знаходиться в судновій касі за генеральною декларацією, – цивілізована міжнародна практика, яка застосовується в усіх країнах ЄС та багатьох країнах світу та відповідає положенням Конвенції про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року, які добровільно зобов’язалась виконувати Україна як член IMO. Колізія виникла тому, що ДФС, керуючись постановою Нацбанку, з початку року наполягала на поданні звичайних паперових декларацій, що створювало додаткові незручності судновласникам. АМПУ звернуласядо НБУ з проханням надати відповідні роз’яснення – і нам вдалося повернути звичний для міжнародного судноплавства механізм декларування валюти в українських портах», – прокоментував подію керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.
У листі-відповіді на звернення ДП «АМПУ» Національний банк України дозволив повернутися до процедури декларування готівкової іноземної валюти, що знаходиться в судновій касі за генеральною (загальною) декларацією. Генеральну декларацію органу доходів і зборів можна подавати в паперовій або електронній формі. Вона може використовуватися при декларуванні капітаном судна закордонного плавання суднової каси та можливості зарахування готівкової іноземної валюти на поточний рахунок морського агента у разі отримання як оплати агентських послуг до каси морського агента.
При заповненні звичайної декларації в паперовому вигляді митне оформлення прибуття судна закордонного плавання до порту мало здійснюватися митницею безпосередньо на борту судна, а капітан мав заповнювати та залишати в митниці документ, який не використовується в міжнародному судноплавстві.
Зокрема, це суперечить вимогам Конвенції про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року.У розділі2 Конвенції чітко зазначена генеральна (загальна) декларація, а окремадекларація транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей відсутня.
З листом-позицією Національного банку України можна ознайомитись тут.