27 листопада 2018 року в м. Венеція, Італійська Республіка відбулось засідання Робочої групи експертів з питань Середземноморського регіонального серверу AІС в рамках проекту «Морська безпека, охорона та захист навколишнього середовища в регіонах Чорного та Каспійського морів».
Від України в зазначеному заході приймали участь двоє представників казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» Міністерства інфраструктури України.
Основною метою зустрічі був огляд інформації про активність і моніторинг мережі MAREΣ. Присутні мали змогу ознайомитися зі статусом системи АІС країн-членів MAREΣ, країн, які підключилися до серверу MAREΣ та країн-спостерігачів.
Учасникам доповіли про статус проектів «SAFEMED» та «Морська безпека, охорона та захист навколишнього середовища в регіонах Чорного та Каспійського морів», а також стосовно запуску другої фази пілотного проекту обміну даними АІС (T-AIS) між країнами-членами MAREΣ, країнами-учасницями та країнами-спостерігачами.
Участь української делегації у засіданні надало можливість ознайомитися з основними принципами функціонування та можливостями Середземноморського регіонального серверу AІС в рамках проекту технічної допомоги «Морська безпека, охорона та захист навколишнього середовища в регіонах Чорного та Каспійського морів», країною-бенефіціаром якого є Україна.
Нагадаємо, що Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 25.04.2012 № 221 із змінами згідно наказу від 18.08.2017 № 284 казенному підприємству «Морська пошуково-рятувальна служба» доручено забезпечити організацію функціонування і розвиток системи моніторингу надводної обстановки з використанням автоматизованої ідентифікаційної системи на Чорному та Азовському морях у зоні відповідальності України, а також її координацію з суб’єктами Національної системи пошуку і рятування у морському пошуково-рятувальному районі України та Європейським агентством з питань морської безпеки, пошуково-рятувальними та іншими службами причорноморських країн, відповідальними за отримання та передачу інформації, пов’язаної із забезпеченням безпеки мореплавства.
Крім того в Угоді про рівень надання послуг між Європейським агентством з питань морської безпеки та Італійською береговою охороною та Міністерством інфраструктури України, як бенефіціара, учасника проекту, який імплементується ЕМSA, компетентним органом визначено казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба».