За допомогою цього серверу відстежуються усі прибережні попередження, оголошені станцією Новоросійськ-НАВТЕКС в Азовському морі, Керченській протоці та північно-західній частині Чорного моря. Дані в оперативному порядку передаються до ЦНГІ та Контактного центру ВМС України для подальшої обробки і аналізу.
Встановлення серверу моніторингу обумовлено загостренням ситуації в Азовському морі та відсутністю обміну інформацією між Російською Федерацією та Україною щодо забезпечення безпеки мореплавства, а також проведення заходів, що впливають на безпеку мореплавства в Азовському та Чорному морях (ракетні та артилерійські стрільби, заходи бойової підготовки і т.д.).
Зауважимо, на сьогодні Україна дублює ПРИП, котрі оголошує станція Новоросійськ-НАВТЕКС (РФ), у разі якщо вони територіально знаходяться у зонах дії станцій Бердянськ-НАВТЕКС (Азовське море та Керченська протока) та Одеса-НАВТЕКС (північно-західна частина Чорного моря).
Нагадаємо, 3-4 травня 2018 року на засіданні робочої групи з питань Чорного та Азовського морів BASWG (м. Констанца, Румунія), було визначено райони обслуговування станціями НАВТЕКС України та РФ у зазначених морях. Районний координатор NAVAREA-III- (м.Кадіс, Іспанія ) рішенням координаційної групи ІМО НАВТЕКС взяв на себе роль посередника між Україною та РФ щодо обміну інформацією з безпеки мореплавства в Чорному та Азовському морях.
Варто зазначити, що нині Україна у повній мірі забезпечує передачу інформації з безпеки на морі службою НАВТЕКС у зоні своєї відповідальності, згідно зі стандартами та процедурами, що передбачені резолюціями Міжнародної Морської Організації (IMO).
Довідково: ДУ «Держгідрографія» продовжує відстежувати роботу станції Новоросійськ-НАВТЕКС за допомоги серверу моніторингу в м.Маріуполь та повідомляти Координаційній групі ІМО НАВТЕКС відповідні докази порушень з боку РФ щодо ситуації у Чорному та Азовському морях.