1,6 млрд грн збитків ДПЗКУ: одному з підозрюваних відкрито матеріали

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування стосовно представника міжнародного зернотрейдера, причетного до завдання 60 млн дол. США збитків ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ).  11 лютого 2019 року підозрюваному та стороні захисту надано доступ до матеріалів досудового розслідування.

Особі інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст.27  ч.3 ст.369, ч.5 ст.27 ч.4 ст.190, ч.3 ст.209   Кримінального кодексу України.

Детективи НАБУ з’ясували, що представник міжнародного зернотрейдера та посадовці ДПЗКУ організували корупційну схему, за якою зерно, що належало держкомпанії, через низку суб’єктів господарювання, в тому числі з ознаками фіктивності, було поставлено в Саудівську Аравію. Постачання відбувалось на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам. В результаті ДПЗКУ кошти не отримала, зазнавши збитків у розмірі 60 млн дол. США.

Детективи НАБУ мають докази, що представник міжнародного зернотрейдера через іноземні компанії, зареєстровані на Кіпрі, легалізував понад 40,9 млн дол США (понад 577 млн грн), діючи згідно з вказівками організатора схеми, яким виявився громадянин Угорщини.

Розслідувати наведені факти детективи НАБУ розпочали в липні 2016 року. Встановлена причетність до злочину низки осіб, серед яких — голова правління ДПЗКУ.

Дві особи пішли на угоду з обвинуваченням та компенсували завдані ними збитки в розмірі 60 тис. дол. США. Обвинувальний акт стосовно ще одного обвинуваченого — радника голови правління ПАТ «ДПЗКУ» — в січні 2018 року скеровано до суду.

Ще дві особи оголошено в розшук.

Стосовно представника міжнародного зернотрейдера, обвинувальний акт для подальшого скерування до суду буде складений після завершення ознайомлення сторони захисту з матеріалами слідства.

Публікації на тему —  https://bit.ly/2Dqo8Wq

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.