У 2018 році Іллічівська філія ДП «АМПУ» освоїла рекордний обсяг капітальних інвестицій – – 374, 6 млн грн.

7 лютого 2019 року в Національному університеті «Одеська морська академія» відбулась розширена нарада з підбиття підсумків роботи ДП «АМПУ» у 2018 році та обговорення пріоритетів на 2019. 
За підсумками роботи у 2018 році трудовий колектив Адміністрації Іллічівського морського порту отримав Почесні грамоти у двох номінаціях:
– «Найкраща філія в освоєнні капітальних інвестицій у 2018 році»; 
– «Найкраща філія з виконання заходів з морської безпеки у 2018 році».

У 2018 році Іллічівська філія ДП «АМПУ» (ІФ ДП «АМПУ») освоїла рекордний обсяг капітальних інвестицій з моменту створення ДП «АМПУ» у 2013 році, а саме – 374, 6 млн грн.

У минулому році були реалізовані проекти, стратегічно пріоритетні для розвитку морського порту Чорноморськ:
– вперше за 20 років проведено днопоглиблення підхідного морського каналу порту з доведенням глибин до 16 м та розпочато днопоглиблення акваторії 1-го ковша Сухого лиману з доведенням глибин до 15 м;
– проведена робота щодо реконструкції причалів: укладений договір на реконструкцію причалу № 1 з днопоглибленням до 15 м; завершена розробка проекту з реконструкції причалу № 2; укладений договір на розробку ТЕО реконструкції причалів № 14-15, 16-17.

Капітальні інвестиції також були спрямовані на придбання та дообладнання об’єктів енерго-, водо-, теплопостачання та водовідведення, плавзасобів, придбання автотранспорту та тепловізійних камер для контролю за акваторією та територією порту.

***
У 2018 році Служба морської безпеки порту:
– перевірила 665 конвенційних суден на предмет відповідності вимогам МК ОСПЗ;
– провела 676 перевірок суднових запасів на етапі доступу на ПЗ та у борта судна для запобігання можливим спробам доставки на конвенційні судна незаявлених товарів, речовин і предметів, заборонених до морського перевезення;
– провела 336 морських патрулювань на лоцманських катерах з метою контролю за станом морської безпеки в акваторії морського порту Чорноморськ.
– виявила 126 випадків порушення внутрішньооб’єктового режиму. Порушників передано до органів Національної поліції та Прикордонної служби України;
– провела перегляд оцінок та планів з охорони портових засобів: UAILK-0002 Вантажний комплекс, UAILK – 0004 Поромний комплекс, UAILK-0007 Зерновий комплекс СП ТОВ «Трансбалктермінал», UAILK-0006 Газовий термінал «Хім-Ойл-Транзит-Юкрейн», UAILK-0086 Вантажний термінал ТОВ «Транс-Сервіс» та UAILK-0084 СП «Рісоіл Термінал»;
– провела спільне практичне заняття особового складу СМБ ІФ ДП «АМПУ» та співробітників правоохоронних органів, відпрацювавши механізм оповіщення та взаємодії з підрозділами правоохоронних й спеціальних органів під час виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з терористичною загрозою.