Хорошим початком було б звільнення затриманих моряків та захоплених кораблів як жест доброї волі – генсек ОБСЄ

В ОБСЄ є низка інструментів із зміцнення безпеки, які було розроблено спеціально для Чорноморського регіону. Водночас звільнення захоплених Росією українських моряків і кораблів стало б хорошим початком для деескалації ситуації.

Про це заявив в інтерв’ю австрійському журналу Profil генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер.

“Події в Азовському морі та Керченській протоці впливають на Чорноморський регіон. І тому важливо, щоб Україна та РФ розпочали діалог на двосторонній чи міжнародній основі для того, щоб знизити ризик подальшого напруження в регіоні. Ми закликали обидві сторони використати наявні інструменти з деескалації, які є як в ОБСЄ, так і за межами організації. Хорошим початком було б звільнення затриманих моряків та захоплених кораблів як жест доброї волі”, – сказав він.

За словами Гремінгера, ОБСЄ може запропонувати наявні інструменти для деескалації ситуації.

“Віденський документ про заходи зміцнення довіри та безпеки насамперед розроблений для того, щоб допомогти країнам-членам розвіяти та прояснити сумніви стосовно намірів один одного, які можуть розглядатися як загрозливі чи ж неправильно інтерпретовані. Існує низка заходів із зміцнення довіри та безпеки спеціально для Чорноморського регіону. ОБСЄ готова в будь-який час допомогти та надати свої механізми із запобігання конфліктів із метою зниження напруження”, – заявив генсек ОБСЄ.