Європейський банк реконструкції і розвитку допоможе Україні успішно продати «Одеський припортовий завод»

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) допоможе Україні успішно продати ПАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ). Про це заявив глава Фонду держмайна України Віталій Трубаров.

За його словами, шляхи вирішення кризової ситуації з приватизацією ОПЗ, яка зараз заморожена через судові позови, зокрема, можливість якнайшвидшого вирішення проблеми із затвердженням інвестиційного радника з приватизації Pericles Global Advisory, обговорювалися на зустрічі з главою українського офісу ЄБРР Матео патронів і його заступником Мариною Петрів в четвер.

«Тільки спільними зусиллями з нашими міжнародними партнерами нам вдасться прискорити ефективний процес продажу державних активів», – підкреслив Трубаров.

Раніше з метою розморожування процесу приватизації, ФДМ звернувся за допомогою до Міжнародного валютного фонду.

У січні 2019 року дирекція ОПЗ уклала договір з компанією «Енергетичний еквівалент», яка позиціонує себе на ринку як постачальник імпортного газу, на поставку сировини для запуску підприємства. За словами першого заступника генерального директора підприємства Миколи Щурікова, це остання спроба перезапустити ОПЗ. «Якщо цей контракт не почне працювати, можливості в подальшому відновити виробництво не буде. Ми практично втратили кваліфіковані кадри і вже не маємо достатньої кількості робочих для повноцінного виробничого процесу », – повідомив він.

У липні 2018 року ФДМ відібрав очолюваний Pericles Global Advisory консорціум у складі White & Case LLP, Kinstellar, KPMG Ukraine і SARS Сapital як інвестсоветніка для приватизації ОПЗ.

У 2016 році ОПЗ двічі виставлявся на приватизацію, однак обидва рази безрезультатно. На приватизаційному конкурсі в липні стартова ціна становила 13,175 млрд грн, в грудні – 5,16 млрд грн.

Одеський припортовий завод спеціалізується на виробництві аміаку, карбаміду та іншої хімічної продукції. Завод також займається перевалкою аміаку (річна потужність перевантажувального комплексу – 4 млн тонн), карбаміду (3,6 млн тонн) і метанолу (1 млн тонн). Хімічна продукція від сторонніх виробників надходить на перевантажувальні комплекси заводу по залізниці і аміакопроводу Тольятті – Горлівка – Одеса довжиною 2,417 тис. Кілометрів. Корпоративними правами держави в ПАТ «ОПЗ» управляє ФДМ.

ОПЗ в 2017 році отримав чистий збиток 1,5 млрд грн проти 2,98 млрд грн роком раніше.