Фінська Wärtsilä відмовилася постачати генератори кримській судноверфі «Залив» через санкції

2018-01-16 15:31:29

Санкції, накладені на РФ після окупації нею українського Криму призвели до відмови декількох іноземних виробників поставлять обладнання для аварійно-рятувального судна, яке будується на Керченському суднобудівному заводі «Залив»



Заводу довелося зрушити терміни будівництва аварійно-рятувального судна по 2800000000 руб. Всього в Росії побудовано чотири таких судна.
Санкції, накладені на РФ після окупації нею українського Криму призвели до відмови декількох іноземних виробників поставлять обладнання для аварійно-рятувального судна, яке будується на Керченському суднобудівному заводі «Залив», зокрема, фінська Wärtsilä відмовилася від поставок генераторів. Про це повідомив російський РБК з писиланням на  джерело, знайоме з матеріалами Мінтрансу РФ (це відомство виступає замовником судна).
Це підтвердив журналістам партнер декількох російських суднобудівних компаній і представник Wärtsilä.
За словами одного з джерел, відмова поставлять дизельні генератори призвела до збільшення терміну будівництва судна і необхідності коригування проектної документації. Він не сказав, на скільки саме зрушили терміни закінчення будівництва (спочатку судно планувалося здати вже в 2018 році).
Представник Wärtsilä за словами агенції заявив, що компанія відмовилася постачати дизельні генератори Керченській судноверфі через санкції ЄС.
«Це питання ретельно розглядався, і було прийнято рішення, що це  не буде відповідати існуючим режиму санкції. Тому Wärtsilä не може надати запитане обладнання », – додав він. Співрозмовник підкреслив, що Wärtsilä давно і плідно працює з Росією і готова продовжувати співпрацю, але тільки в рамках діючих правил.
Прес-служба Мінтрансу та адміністрація заводу "Залив" поки не відповіла на запит  агенції РБК.
Нагадаємо, європейські санкції, які були введені в 2014 році після окупації Криму, передбачають заборону на експорт з ЄС на півострів товарів і технологій, які можуть бути використані в областях транспорту, телекомунікацій або енергетики. Вони також забороняють європейським компаніям і громадянам інвестувати в підприємства Криму та імпорт місцевих продуктів. Влітку 2017 року дію санкцій було продовжено до 23 червня 2018 року.
У липні 2017 року стався міжнародний скандал через поставки турбін Siemens в окупований Крим.
Німецький концерн продав чотири турбіни в березні 2015 року для використання виключно на Таманському півострові, але в купленого устаткування змінився власник, і «дочка» «Ростех» «Технопромекспорт» переправила його на півострів для будівництва двох електростанцій загальною потужністю 940 МВт. Siemens намагалася оскаржити цю поставку в суді і повернути собі турбіни, але 14 грудня і 10 січня її позови були відхилені.