2017-10-31 22:52:32
Арештовані рахунки підприємства, а заборгованість по заробітній платі становить понад 58 млн грн.Завтра заводчани виходять на черговий пікет
Державне підприємство "Миколаївський суднобудівний завод" (раніше – ім. 61 комунара), яке входить до складу державного концерну Укроборонпром, зупинило роботу.
Причиною паралізування роботи підприємства в концерні назвали "відсутність рішення Уряду щодо ракетного крейсера проекту 1164, заводський №2011" (крейсер "Україна").
На сьогодні арештовані рахунки підприємства, а заборгованість по заробітній платі становить понад 58 млн грн. Ці борги накопичились через припинення в лютому 2015 року відшкодування витрат підприємства на утримання крейсера – наголошують в концерні.
Як зазначено в повідомленні "Укороборонпрому", Миколаївський суднобудівний завод вже третій рік самотужки виконує відповідні роботи, адже припинення утримання крейсера призведе до руйнування його енергетичних вузлів, елементів обладнання, екологічного забруднення акваторії річок Буг та Інгул.
"Також в результаті руйнування та проведення консервації спеціальних виробів і його складових вартість крейсера у розмірі капітальних інвестицій впаде до вартості металобрухту" – стверджують в концерні.
Як повідомили в "Укроборонпромі", концерн, як орган управління заводом, підготував додаткові проекти вирішення цієї ситуації задля збереження активів підприємства та його промислового потенціалу. 30 жовтня керівництво "Укроборонпрому" звернулось до Секретаря Ради національної оборони та безпеки України Олександра Турчинова за сприянням у вирішенні долі стратегічного підприємства.
Раніше "Укроборонпром" вже звертався до Кабінету Міністрів України з проханням вирішити питання та прийняти на облік Міністерства оборони України недобудований ракетний крейсер проекту 1164, що нині перебуває в акваторії ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара".
Відповідний лист направляли до Уряду 22 серпня. Того ж дня відбулась зустріч Генерального директора ДК "Укроборонпром" з Губернатором Миколаївщини Олексієм Савченком. Вони обговорили можливості подальшого розвитку суднобудівного підприємства регіону, а після зустрічались з трудовим колективом заводу ім. 61 комунара.
На завтра, 1 листопада, заплановано черговий пікет працівників суднозаводу за ініціативи голови профкому М. Головченка. Примітно, що цього разу заводчани вже не вимагають завантаження підприємства, як у минулі рази. Тепер їх вимога – лише виплата заборгованості із заробітної плати.