2017-09-21 17:34:14
Нарада експертів з гідротехніки відбулася в рамках роботи Дунайської комісії.
Адміністрація морських портів України (АМПУ) взяла участь в нараді експертів з гідротехніки, яка відбулася на початку вересня в Будапешті (Угорщина) в рамках роботи Дунайської комісії. На ній були присутні фахівці з України, Австрії, Німеччини, Росії, Румунії, Сербії та Словаччини. Українську делегацію на засіданні представляла Віржинія Оганесян, провідний інженер сектору технічного обслуговування і виробничої діяльності інженерної служби АМПУ.
В ході наради учасники обговорили оновлення «Спільного плану основних робіт, спрямованих на досягнення рекомендованих габаритів суднового ходу, гідротехнічних та інших споруд на Дунаї», умови судноплавства на критичних ділянках річки Дунай, введення в експлуатацію Банку даних для гідрологічних, гідрометричних та статистичних відомостей, підготовку і випуск видань, присвячених судноплавству на Дунаї – розповіли в Адміністрації морпортів.
Представник АМПУ Віржинія Оганесян повідомила, що українська сторона на постійній основі вживає заходи щодо виконання рішень наради Сторін Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті з підтримки глибоководного суднового ходу «р. Дунай — Чорне море» в судноплавному стані.
Для відновлення реалізації проекту створення глибоководного суднового ходу «р. Дунай — Чорне море» на українській ділянці дельти розпочато підготовку коригування даного проекту.
Інформаційна допомога щодо руху суден по річці Дунай в Україні забезпечується за допомогою системи RIS для суден. За допомогою електронного ресурсу — веб-сайту річкової інформаційної служби ( https://ukrris.com.ua/) у вільному доступі на постійній основі надаються інформаційні послуги щодо забезпечення безпеки судноплавства, згідно з Резолюцією № 80 ЄЕК ООН та Рекомендацій Дунайської комісії.
Відкритим залишається питання чіткого визначення терміна Good Navigation Status відповідно до документа Guidelines towards achieving a Good Navigation Status (Керівництво щодо досягнення належного статусу навігації), який стосується судноплавства на критичних ділянках річки Дунай. Крім того, триває робота над збиранням і перевіркою узагальнених даних для довідкових видань «Поздовжній профіль річки Дунай», «Альбом мостів на Дунаї», «Альбом критичних ділянок — вузьких місць на Дунаї», «Гідрологічний довідник річки Дунай 1921 — 2010 рр.» і т.д., проводяться заходи щодо введення в експлуатацію Банку даних для гідрологічних, гідрометричних та статистичних відомостей за допомогою відповідного веб-інтерфейсу.