2017-06-15 09:32:38
Передбачається, що закриття головного шляху сполучення між РФ та окупованим нею півостровом припаде на т.зв. “оксамитний сезон” – свого часу найбільш популярний період для відвідин Криму туристами. Однак для суден ЗС РФ та відомств держбезпеки шлях буде вільним.
Мінтранс Російської федерації приступив до розробки рішення, на підставі якого буде вводитися заборона на рух суден у Керченській протоці.
Відповідний проект наказу відомства "Про встановлення заборонених для плавання районів в районі будівництва транспортного переходу через Керченську протоку" з’явився на російському державному сайті підготовки регулятивних актів 13 червня повідомляє ЦТС.
Пропонується ввести заборону на рух кораблів і суден на такі дати: 3-6, 8-10, 14-21 та 28-31 серпня, а також 1-4 вересня 2017 року. Заборонений район включатиме акваторію Керченської протоки, обмежену береговою лінією Криму і відрізками прямих ліній, що з’єднують точки з нижченаведеними координатами:
45 ° 20’46 "N 36 ° 36’03" E – мис Єнікале, північ Керчі;
45 ° 19’30 "N 36 ° 39’33" E – приблизно на 3 кілометри на південь від по острову Лисий від порту Кавказ;
45 ° 14’58 "N 36 ° 34’41" E – південний край острова Тузла;
45 ° 15’06 "N 36 ° 25’44" E – міський пляж, південь Керчі.
"У забороненому районі плавання всіх суден і кораблів, за винятком кораблів і суден Військово-Морського Флоту, кораблів і судів федеральних органів безпеки, а також судів, що беруть участь в технологічному процесі будівництва об’єкта" Транспортний перехід через Керченську протоку ", забороняється", – йдеться в проекті наказу Мінтрансу РФ.
Капітан морського порту Керч заборонятиме або дозволятиме рух суден після отримання відповідної інформації від дорожнього агентства. При цьому вона повинна бути надана в порт не менше ніж за 24 години до початку або закінчення будівельних робіт, що перешкоджають руху суден, зі спорудження транспортного переходу через протоку.
Нагадаємо, РФ анексувала Крим у лютому-березні 2014 року, зафіксувавши дату початку операції 20.02.2014 навіть у відповідних нагородних знаках. Україна і більшість країн світу це рішення не визнають. Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію по Україні, в якій т. зв. "референдум" в Криму і Севастополі та подальше їх приєднання до Російської Федерації визнаються нелегітимними. У документі міститься заклик до всіх держав утримуватися від дій, які можуть бути інтерпретовані як визнання Криму російським, а також не мати такого ж роду ділових відносин.