Керівник ДП ОМТП Ігор Ткачук: Одеський порт — єдиний в Україні, який не займається сам перевалкою вантажів

2017-02-13 15:33:00

Начальник Одеського морського торговельного порту виступає проти продажу бізнесу портофлоту



Начальник держпідприємства "Одеський морський торговельний порт" (ОМТП) Ігор Ткачук виступає проти продажу бізнесу портофлоту.
Як розповідає він в інтерв’ю урядовому виданню "Урядовий кур’єр", на сьогоднішній день близько 90% прибутку дає саме портофлот, перш за все буксири. Це, приблизно, $ 16 млн на рік. Також 8% прибутку формується від орендної плати, залишок – прибуток від навчального центру, автобази, плавмайстерні.
За словами Ткачука Одеський порт — єдиний в Україні, який не займається сам перевалкою вантажів. Все перебуває в оренді. Тож перевалкою займаються виключно приватні стивідорні компанії. "Я вже застав такий статус-кво, коли мене торік у вересні призначили начальником порту" – каже він. 
"І зараз є інвестор, який бажає купити наш бізнес портофлоту. Цікавлять його не наші буксири, які сьогодні є, а акваторія одеського порту, бізнес який сьогодні заробляє $ 16 млн на рік. Держава продає бізнес і більше на цьому не заробляє – ніколи-ніколи ", – заявив Ткачук.
За його словами і самі умови договору цікаві: інвестори пропонують $ 50 млн – $ 25 млн відразу і десять років по $ 2,5 млн:
"Ми за чотири роки заробляємо цю суму. Вони ж хочуть розстрочку на 10 років. Тим часом за нашим законодавством, підписавши таку угоду, ми повинні були б сплатити податки з усієї суми, а це $ 32 млн, сюди увійшли б і ці $ 25 млн. тобто порт нічого не отримує, і на початку повинен ще свої $ 7 млн ​​докласти".
При цьому Ткачук переконує, що якби в підприємства вчасно було підписано фінансовий план на 2016 рік, ДП вже могло б купити два буксири й оновити портофлот.
За його словами, результатом недавніх перемовин  у профільному міністерстві  стала обіцянка підготувати документи на те, щоб переглянути  норму оподаткування прибутку підприємств і поступово знизити з нинішніх 75% до 50%,  а через рік — до 25%.