- Деталі
- Категорія: Порт
- Опубліковано: Субота, 05 червня 2021, 14:40
- Перегляди: 37
В фестивалі приймають участь близько 10 яхт, у тому числі СОNTENTO, SUENO, OLGA, «Чорна перлина», «Кароліна», ESENIA та інші, а також катери «Пегас» та «Легенда», пасажирський катамаран «Хаджибей». Фестиваль організовано для підтримки вітрильника «Дружба».
Урочисте відкриття фестивалю, за присутності представників керівництва Одеського морського порту, викладачів морських учбових закладів Одеси відбулось на 17 причалі пасажирського комплексу.
– Якщо Одеса – морська столиця України, то Одеський порт – її морські ворота, – зазначив головний диспетчер Одеського морського порту Володимир Бахчиванджи, – і ці ворота сьогодні гостинно відкриті для яхт з усіх куточків України, та інших країн. Адміністрація Одеського морського порту цілковито підтримує це прекрасне свято і саму ідею відродження легендарного вітрильника.
– Сподіваємось, що ця чудова ініціатива приверне увагу не тільки пересічних громадян, а й благодійних фондів, бізнесу і, головне, держави до вирішення проблем «Дружби», унікального судна, яких в усьому світі лише 32, – зауважив під час церемонії відкриття фестивалю проректор Одеської морської академії Сергій Заічко.
– Маю надію, що фестиваль яхт стане доброю традицією, – додав Дмитро Павлов, директор яхтклубу «Адмірал», що дислокується на пасажирському комплексі Одеського морського порту і пообіцяв всебічну підтримку в його проведенні.
Організатор фестивалю Оксана Марашкіна висловила надію, що на наступному «яхт-фесті» буде безпосереднім учасником сам вітрильник «Дружба», в тому числі завдяки коштам вирученим під час нинішнього заходу.
Вхід на орендовану у Одеського морського порту територію 17 причалу платний, але гостей фестивалю повинно тішити, що їх гроші підуть на добре діло.
Найголовніші події фестивалю, звичайно ж відбуваються у морі. Протягом двох днів гості міста та одесити мають змогу здійснити тривалі прогулянки акваторією Одеської затоки на комфортабельних яхтах, отримати ні з чим не зрівняне задоволення від польоту під вітрилами над морськими хвилями. А хіба ж не романтично зустріти світанок у морі, або помахати рукою сонцю, що ховається за морський горизонт увечері?!
Довідка. «ДРУЖБА», навчальне 3-щоглове сталеве вітрильне судно, головне з серії в 5 суден («Мир», «Херсонес», «Паллада», «Надія»), побудованих в 1987-91 для СРСР в Гданську. Водотоннажність – 2946 т, довжина (з бушпритом) – 108,6 м, ширина – 14 м. Вітрила загальною площею близько 3000 кв. м.
2 допоміжних двигуна загальною потужністю 1128 кВт. Швидкість 11 уз., район плавання необмежений, автономність – 45 діб.
Штатний екіпаж 50 чоловік. Розрахований на 6 викладачів і 144 курсанта.
З моменту введення в дію – в розпорядженні ОВІМУ. Судно здійснювало навчальні плавання з курсантами середніх і вищих морехідних училищ регіону. У 1992 «Дружба» пройшла модернізацію в Італії, частково перепрофільована в пасажирське судно. Завдяки перебудові внутрішніх приміщень створені комфортабельні умови для 30 пасажирів, з’явилися ресторан на 75 місць, 2 бари. У 1990-х були спроби заарештувати парусник при виході за кордон, з того часу судно стоїть на приколі в Одеському порту. На ньому проходять практику курсанти молодших курсів ОНМА. Вже двадцять років «Дружба» не покидала причалу.