“Українське Дунайське Пароплавство” хоче бути виконавцем будівництва турецьких корветів та британських катерів

ПрАТ «Українське Дунайське Пароплавство» звернулося до Міністерства інфраструктури України, Міністерства оборони України та посольства Великої Британії для залучення підприємства до військового кораблебудування в рамках нещодавно укладених міжнародних договорів з Туреччиною та Великобританією.

   Відповідний лист було направлено у грудні 2020 року. Зокрема, ПрАТ «УДП» планує виконувати контракт на базі відокремленого структурного підрозділу Кілійського суднобудівельно-судноремонтного заводу (КСБСРЗ).

   КСБСРЗ – це найбільше індустріальне підприємство на Дунаї, з достатнім індустріальним та інтелектуальним потенціалом, і 70-річною історією для вирішення будь-яких завдань з будівництва та ремонту флоту, а також випуску суднового машинобудування. Завод спеціалізується на будівництві самохідних та несамохідних суден (ліхтери, суховантажні та нафтоналивні баржі та танкери різного класу); виконує всі види ремонту річкових самохідних та не/самохідних суден; буксирів-штовхачів, суден технічного та допоміжного флоту Дунайського та Чорноморського басейнів, а також басейну Північного моря.

   За 2020 рік в умовах пандемії COVID-19, кваліфіковані фахівці КСБСРЗ своєчасно та якісно виконали контракти з докового ремонту та суднобудування:

  • відремонтовано 24 судна, замовник ПрАТ «УДП»;

  • побудовано баржі SLG-22 за власним проектом, замовник ПрАТ «УДП»;

  • відремонтовано 12 суден для сторонніх замовників;

  • відремонтовано 2 катери морської охорони в/ч 1560: «Тернопіль» проекту 1400 «Гриф» та судно РВК проекту 376А.

   «Ми запросили представників Міністерства оборони України відвідати КСБСРЗ та ознайомитися з можливостями заводу. КСБСРЗ є одним з найбільш стратегічних підприємств у регіоні та має надзвичайно великий потенціал для розвитку суднобудування, зокрема й будівництва військових кораблів. Ми впевнені, що КСБСРЗ зможе на виконати замовлення на якісному та високу рівні. Зокрема, виконання контакту з будівництва 8 катерів класу Barzan дозволить вивести завод на новий рівень, розвивати підприємство, посилити його позиції на міжнародному ринку», – підкреслив в.о. голови правління ПрАТ «УДП» Олексій Хомяков.

   Нагадаємо, під час останнього візиту української делегації на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським до Великої Британії було підписано Меморандум про посилення співробітництва між Україною та Великою Британією у військовій та військово-технічній сферах. Зокрема, досягнута домовленість про кредит від Британського експортно-кредитного агентства в розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів (більше 1,6 млрд дол. США). Зазначені кошти будуть спрямовані на побудову та купівлю восьми катерів класу Barzan для зміцнення обороноздатності ВМС України.