Танзанія заборонила реєстрацію іноземних суден під своїм прапором

2018-01-29 10:48:01

Відносно більш як 400 суден, які вже ходять під прапором країни, буде проведено розслідування.



Танзанія тимчасово заборонила реєстрацію іноземних суден під своїм прапором. Відносно більш ніж 400 суден, які вже ходять під прапором країни, буде проведено розслідування. Реєстрація двох останніх іноземних судів під прапором Танзанії анульована.
Про жорсткі заходи щодо танзанійських «підпрапорники» заявив президент Танзанії Джон Магуфулі 19 січня 2018 року – повідомляє "Работник моря". Заборону на реєстрацію президент країни пояснив тим, що тільки за останній час п’ять іноземних суден, що працюють під прапором Танзанії, були затримані в різних районах світового океану з нелегальними вантажами наркотиків і зброї. Також відомо, що на протязі декількох років влади Занзібару (автономний регіон Танзанії) дозволяли судам з Північної Кореї і Ірану ходити під прапором Танзанії. Такі дії є незаконними, оскільки суперечать санкцій ООН проти згаданих країн.
У зв’язку зі сформованою ситуацією ті судна, які вже ходять під прапором Танзанії, пройдуть перевірку на причетність до злочинної діяльності. «Я наполягаю на ретельному розслідуванні щодо 470 іноземних судів, які зараз працюють під прапором Танзанії, – сказав президент країни. – Я вважаю неприпустимим підрив іміджу цілої країни на догоду інтересам окремих людей ». Влада Танзанії планують зняти заборону тільки після того, як буде кардинально перетворена сама система реєстрації під прапором країни.
На сьогоднішній день реєстрація під прапором Танзанії часто використовується для доставки нелегальних вантажів, оформлення страховки на вантажі та інших операцій в обхід уваги ООН та інших міжнародних організацій. Так, пресі стало відомо, що ще в 2012 році якась судноплавна компанія з головним офісом в Дубаї без відома й схвалення Танзанії перевела під прапор цієї країни 36 іранських танкерів, а через якийсь час, після розслідування, перереєстровувала їх. 6 січня 2018 року грецька берегова охорона затримала йшов під прапором Танзанії суховантаж, який перевозив партію вибухівки. Судячи з усього, вантаж призначався для одержувача в воюючою Лівії. У грудні 2017 року ВМС Нідерландів затримали торгове судно під прапором Танзанії, яке перевозило 1,6 тонни кокаїну.
Танзанія займає передостаннє місце в чорному списку країн Паризького меморандуму і перше місце в списку країн, судам яких заборонено входити в порти Паризького меморандуму. В даний час під забороною опинилися 17 суден під прапором Танзанії з 90 судів, яким заборонено відвідувати країни Паризького меморандуму. На суднах під прапором Танзанії працює багато українських моряків. Не так давно в центрі уваги профільних ресурсів виявився суховантаж Starshina Derov N.G, екіпаж якого був доставлений на арештоване судно і залишався там без продуктів і грошей на протязі чотирьох місяців. Тільки після втручання дипломатичних служб українські моряки змогли покинути судно і повернутися додому. Starshina Derov N.G ходить під прапором Танзанії. Протягом чотирьох місяців держава прапора, яке в разі неспроможності судновласника несе відповідальність за судно і екіпаж, не відреагувало ні на один з численних запитів.
В Паризький меморандум (Paris MoU) входить 25 держав. Їх уряди зобов’язуються підтримувати ефективну систему контролю суден державою порту. Будь-яке іноземне судно, яке заходить у порт або знаходиться на рейді в його акваторії, має відповідати вимогам міжнародних конвенцій (Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі SOLAS 74, Міжнародної конвенції щодо запобігання забрудненню із суден MARPOL 73/78, Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року ПДНВ-STCW з манільського поправками). У портах країн, що підписали Паризький меморандум, щороку проводиться понад 18 тисяч перевірок на борту іноземних суден. До білого списку Paris MoU входять держави з низькою кількістю арештів суден. За підсумками 2017 року через 73 увійшли до загального переліку держав порту 42 були включені в білий список, 12 в чорний, 19 потрапили до сірого списку.