- Деталі
- Створено: Четвер, 20 серпня 2020, 09:36
Наказом ДП «АМПУ» від 11.08.2020 № 224/10 затверджено Політику взаємодії із зацікавленими сторонами (стейкхолдерами) державного підприємства «Адміністрація морських портів України».
Документ розроблено в рамках реалізації однієї із ключових ініціатив щодо розвитку підприємства — покращення взаємодії в рамках портової спільноти, що входить до трійки стратегічних напрямів розвитку ДП «АМПУ» відповідно до Стратегічного плану розвитку підприємства на 2021–2025 роки, затвердженого наказом Мінінфраструктури від 10.08.2020 № 445.
У процесі своєї діяльності ДП «АМПУ» впливає і зазнає впливу широкого кола зацікавлених сторін, дії і рішення яких значною мірою впливають на успішність його власної господарської діяльності, та навпаки. Це, зокрема, – органи державної влади усіх рівнів і місцевого самоврядування, органи управління (Наглядова рада, Мінінфраструктури), територіальні громади, дипломатичні представництва, асоціації та профільні громадські організації та об’єднання, персонал підприємства, профспілки, ЗМІ, тощо.
Особливу увагу у своїй «карті стейкхолдерів» ДП «АМПУ» приділяє бізнес-середовищу – суб’єктам господарювання, що ведуть діяльність, пов’язану з портовою галуззю, а також підрядникам та постачальникам широкого спектру продукції та послуг, наявним та потенційним інвесторам, морським агентам, судновласникам.
При розробці Політики заоснову було взято визнані міжнародні стандарти (в тому числі серію стандартів АА1000). ДП «АМПУ» планує зосередитися на системному вивченні точок зору зацікавлених сторін, а також розумінні, врахуванні та управлінні їх очікуваннями, в тому числі в рамках діяльності Рад морських портів, бізнес зустрічей та публічних заходів. У свою чергу, такий підхід також дозволить зацікавленим сторонам розуміти стратегію та позиціонування ДП «АМПУ», мати чітке уявлення про контекст, в якому працює ДП «АМПУ», визначити додаткові вимоги щодо стратегії сталого розвитку, а головне – отримувати додаткові вигоди від більш відкритих та прозорих комунікацій.
За словами Олександра Голодницького, в. о. Голови ДП «АМПУ», впровадження Політики сприятиме покращенню та розвитку відносин підприємства зі стейкхолдерами з огляду на найкращі світові практики, а також сучасні тенденції щодо позиціонування морських портів як вузла транспортної інфраструктури шляхом поліпшення прозорості середовища та процедур:
«ДП «АМПУ» зобов’язано впевнено встати на шлях до клієнтоорінтованості підприємства, заснованої на засадах інформованості та діалогу. З 1 липня в усіх морських портах функціонує онлайн-кабінет члена Ради морського порту, впроваджено механізм фіксації проблемних питань та пропозицій членів Ради порту у відповідному реєстрі для забезпечення своєчасного та ефективного реагування і моніторингу з боку адміністрації відповідного морського порту. Прийняття Політики взаємодії ДП «АМПУ» із зацікавленими сторонами як рамкового документу для подальших ініціатив щодо покращення комунікації між ДП «АМПУ» та іншими учасниками портової спільноти має за мету твердий сигнал про прагнення підприємства до відкритого діалогу зі стейкхолдерами. Я особисто маю надію, та докладу максимум зусиль, щоб ДП “АМПУ” прислуховувалось до проблем бізнесу і було налаштовано на їх вирішення, з урахуванням норм законодавства, і бізнес розумів об’єктивні виклики та запити АМПУ, щоб ми були партнерами без пафосу та глянцу».
Політика стане «дорожньою картою» як для центрального офісу, так і філій ДП «АМПУ» у підвищенні ефективності регулярної двосторонньої комунікації зі стейкхолдерами, застосовуючи при цьому єдині принципи та механізми. Її реалізація обіцяє сприяти підтриманню такого рівня сталого функціонування та розвитку підприємства, який створює переваги для всіх, як стейкхолдерів підприємства і суспільства, так і для самої АМПУ.