Адміністрація Одеського порту та компанії-партнери сприяли проведенню антитерористичних навчань на території та акваторії порту

В заходах, що відбулися в умовах максимально наближених до реальних, взяли участь підрозділи СБУ, Держприкордонслужби, Національної поліції, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Збройних Сил України, Національної гвардії, Морської пошуково-рятувальної служби, Адміністрації морських портів України, а також представники органів місцевої влади.

Метою тренувань стало підвищення рівня міжвідомчої взаємодії під час проведення антитерористичної операції на об’єктах транспортної інфраструктури південних регіонів нашої країни.

За легендою навчань декілька умовних «диверсійних груп» намагалися вчинити теракти на території Одеського морського торговельного порту та одного з державних підприємств. «Зловмисники» здійснили захоплення двох вантажних суден…

Ще одна група озброєних «терористів» проникла на територію Одеського порту та забарикадувалась в адміністративному приміщенні. При цьому «диверсанти» захопили у «заручники» декілька осіб з керівного складу порту.

Учасники навчань поетапно відпрацювали спільні дії, оцінили ефективність сил і засобів, спрямованих на протидію терористичним проявам. Силами зведених штурмових груп спецпідрозділів проведено навчальну операцію з нейтралізації диверсантів та звільнення «заручників».

У підготовці навчань взяли участь працівники ряду відділів і служб адміністрації порту. Крім того, посприяли у проведенні антидиверсійних тренувань бізнес-партнери порту – стивідорні компанії та буксирна компанія ТОВ «БЛАК СІ ТОВІНГ». Остання, зокрема, оперативно надала для відпрацювання морської компоненти навчань буксир «Александрія», коли інше судно, заплановане для цих заходів, не змогло відійти від причалу Одеського порту через погодні умови.

За підсумками навчання визначено стан захищеності об’єктів підприємства та надано чіткі інструкції його керівництву щодо дій при можливих загрозах.

Регулярне проведення таких навчань дозволяє суб’єктам боротьби із тероризмом посилити ефективність спільних дій під час проведення відповідних операцій.