2017-07-17 15:20:50
Урядовий комітет схвалив фінплан Одеського порту, яким в тому числі надав дозвіл на “розчищення території” під проект Louis Dreyfus
Урядовий комітет схвалив проект фінансового плану Одеського морського порту, який дозволить закінчити реалізацію інвестиційного проекту міжнародної торговельної групи компаній Louis Dreyfus.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланям на Facebook першого заступника міністра фінансів Оксани Маркарової.
"Сьогодні урядовий комітет схвалив фінплан Одеського порту, яким в тому числі надав дозвіл на продаж і потім знесення "блакитного будиночка"- маленької розвалюхи в центрі ділянки, яка заважала почати інвестиційний проект Луї Дрейфус – одному з найбільших інвесторів в агро-і портову інфраструктуру" , – написала на своїй сторінці в соцмережі перший заступник міністра.
За її словами, фінплан Одеського морпорту повинен бути затверджений на засіданні уряду.
Раніше глава Офісу інвестиційної ради при президенті України, екс-перший заступник голови МЕРТ Юлія Ковалів в блозі на сайті журналу "Новий час" повідомляла, що зазначений будинок, що належить держпідприємству, знаходиться на території реалізації інвестпроекту Louis Dreyfus. Компанія готова була заплатити за знесення самої будівлі.
"Але щоб знести будиночок, навіть за рахунок інвестора, потрібно пройти тернистий шлях – цей знесення необхідно внести в фінплан держпідприємства. Фінплан має затвердити профільне міністерство, далі ще мінімум три непрофільних міністерства повинні на нього подивитися, а далі – і весь уряд", – пояснила Ю. Коваля.
У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" директор компанії Louis Dreyfus в Україні Лампракіс Лазос уточнив, що знесення будівлі держпідприємства на території потового терміналу дозволить компанії завершити проект з приймання автотранспорту.
"Наш партнер – компанія" Бруклін-Київ "3 роки добивався зносу цієї будівлі. Завдяки прем’єр-міністру, який втрутився в цей процес, питання вирішилося", – сказав він.
За словами Л.Лазоса, затвердження фінплану держпідприємства "Адміністрація морських портів України" також дозволить Одеському морпорту завершити будівництво власного причалу, яке повинно було закінчитися ще в 2014 році.
"Зараз причал побудований на 70%, але порт не виконує свої обов’язки по фінансуванню будівництва. Знесення" блакитного будиночка "і завершення будівництва причалу Одеським морпортом дозволить збільшити Louis Dreyfus перевалку сільгоспкультур в 3 рази, до 4,5 млн тонн", – уточнив керівник Louis Dreyfus в Україні.
Як повідомлялося, ЄБРР раніше виділяв фінансування в розмірі $ 60 млн на будівництво спільного зерноперевалочного терміналу ТОВ "Бруклін-Київ" і Louis Dreyfus Commodities в Одеському морському порту пропускною спроможністю 4,5 млн тонн на рік.
Стивідорна компанія "Бруклін-Київ" оперує причалами Хлібній гавані Одеського порту з вересня 1994 року. Спеціалізація: перевалка зернових вантажів навалом, металопродукції, рудних вантажів.
Louis Dreyfus – міжнародна французька компанія, створена в 1851 році. На частку компанії припадає близько 10% світового обсягу торгівлі сировиною. Основні операції компанії зосереджені в Женеві, проте вона також веде діяльність ще більш ніж в 100 країнах світу. Зокрема, Louis Dreyfus володіє складськими приміщеннями в Північній і Південній Америці, Азії, на Близькому Сході, в Африці, в Європі і в регіоні Чорного моря