19 грудня 2019 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили двом колишнім службовим особам ПАТ «Черкасиобленерго» (державі загалом належить 71% акцій) про підозру у заволодінні майном та зловживанні службовим становищем, яким заподіяно понад 313 млн грн збитків ПАТ «Черкасиобленерго» та ДП «Енергоринок».
Йдеться про:
- колишню т.в.о голови правління ПАТ «Черкасиобленерго»;
- колишнього першого заступника голови правління ПАТ «Черкасиобленерго».
Дії осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») та ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем). Детективи вживають необхідних дій для обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Слідство встановило, що упродовж 2015 року підозрювані у змові з головою правління приватної компанії ПрАТ «ХК «Енергомережа» організували незаконну схему розрахунку за електроенергію. За умовами цієї схеми споживач електроенергії — ПАТ «Азот» — мав сплатити борг за спожиту електроенергію не ПАТ «Черкасиобленерго», а приватній компанії ПрАТ «ХК «Енергомережа», яка в подальшому нібито мала розрахуватися з ПАТ «Черкасиобленерго» за борги «Азоту», перерахувавши обленерго 313 млн грн. Однак цього не сталося.
Реалізована схема суперечила законодавству у сфері електроенергетики та порушувала порядок розрахунків на цьому ринку. Відтак, Національне бюро з метою захисту інтересів держави звернулося до господарських судів з позовами про визнання недійсними договорів із переведення боргу «Азоту» перед «Черкасиобленерго».
Раніше, в межах цього ж кримінального провадження голові правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 209 КК України.
Вказані факти детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП розслідують із липня 2016 року.
Впродовж майже двох років він переховувався від слідства, навесні 2019 року його екстрадовано в Україну з Німеччини.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Схема у кращій якості https://flic.kr/p/2i2pULx
Фото bankruptcy-ua.com