Міноборони РФ невдоволено стільбами на морі, кажуть це загрожує “їхнім” газодобувним платформам

Повідомив радник секретаря РНБО з безпеки і оборони України Борис Бабін.

“Після успішного завершення ракетних стрільб на полігоні Ягорлик можна детальніше зупинитися на російських провокаціях, що передували навчанням та почалися після того, як Україна, в повній відповідності з нормами міжнародного права, перекрила частину прилеглої до власного материкового берегу акваторії Чорного моря. Бо військове відомство держави-агресора вдалося до письмових погроз українській владі через те, що наші навчання нібито ….загрожують обладнанню газовидобувних платформ “російського підприємства “Чорноморнафтогаз”, їх персоналу та “військовослужбовцям, які забезпечують їх охорону”.

Також агресор цинічно та нахабно заявив про ризики для морського довкілля через “порушення функціонування” цих платформ та трубопроводів, які до них підведені. Що ж, тепер зрозуміло, чим ворог буде обгрунтовувати для світа запалановану ним блокаду наших чорноморських портів, адже власне існування держави Україна безумовно, за канибальською логікою РФ, загрожує цим вкраденим у українського народа платформам, а отже – й “екології моря”.

Примітно, що раніше ворог ніколи у офіційних документах не визнавав мілітаризацію захоплених ним бурових, бо саме це дійсно є й агресією, й окупацією, й порушенням морського права, й безперечною ознакою конфлікту з Україною на морі. Конфлікту, якого немає для ділків Держрибагенства, які нарешті визначилися, де та як будуть вести колаборантські переговори з представниками окупаційної влади РФ.” – написав він.

 Нагадаємо, в 2011-2012 році “Чорноморнафтогаз” купив дві самопіднімальні плавучі бурові установки п’ятого покоління ( “Петро Годованець” і “Незалежність”), вироблені в Сінгапурі компанією Keppel FELS. Дві вишки обійшлися держкомпанії приблизно в $ 800 млн. Потім ЗМІ виявили, що вишки від виробника коштували вдвічі дешевше. рів установки отримали неофіційну назву “вишки Бойка” на ім’я міністра енергетики Юрія Бойка, за сприяння якого відбулася угода.

Платформи залишилися в Криму і були захоплені разом з “Чорноморнафтогазом” Росією після окупації півострова.

У 2019 координатор групи “Інформаційне опір” Костянтин Машовець повідомив, що об’єкти цивільної інфраструктури, розташовані в північно-західній частині Чорного моря, включаючи захоплені РФ українські вишки для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі, відомі, як “вишки Бойка”, переобладнані в військові об’єкти для забезпечення контролю над захопленими активами України з використанням військової сіли.

Також нагадаємо, що  Суд при Постійної палаті Третейського суду в Гаазі підтвердив, що Росія винна у втраті кримських активів НАК «Нафтогаз України». Україні вдалося довести, що Росія як держава винна у втраті наших активів і повинна за це відповідати, тобто надати НАК «Нафтогаз України» компенсаці. Вартість втрачених від анексії Криму активів компанія оцінює в розмірі до 5 млрд доларів.