Міністерство інфраструктури України погодило План розвитку морського порту Миколаїв

Міністерство інфраструктури України погодило План розвитку морського порту Миколаїв на коротко-, середньо-, та довгострокову перспективи.
Зазначеним документом передбачено значне збільшення об’єктів та обсягів капітальних інвестиції у розвиток Миколаївського порту та транспортного вузла.

Про це повідомила прес-служба АМПУ.

– Можна стверджувати, що ініційований адміністрацією порту, схвалений Радою порту, затверджений керівником АМПУ та погоджений очільником Мінінфраструктури План розвитку Миколаївського порту є справжнім проривом у розвитку економіки регіону та морської галузі. Планом розвитку порту Миколаїв передбачені нові об’єкти інвестування, нові горизонти та багатомільярдні інвестиції ДП «АМПУ» у інфраструктурні проєкти, в першу чергу пов’язані з днопоглибленням водних підходів та акваторії порту. Ці капіталовкладення, безумовно, сприятимуть підвищенню конкурентоздатності та вантажообігу порту,- зазначає в.о. Голови ДП «АМПУ» Олександр Голодницький.

Одним із важливих проєктів, передбачених Планом розвитку, є «Реконструкція акваторії порту з облаштуванням якірних стоянок» в акваторії порту Миколаїв. Проєкт спрямований, зокрема, на вирішення проблем з існуючими навігаційними обмеженнями уздовж Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу та внутрішнього рейду порту, внаслідок яких виникатимуть невиробничі простої як суден, так і причалів. Наразі, внутрішній рейд порту використовується для відстою суден в очікуванні постановки до причалів, під час перерви у навантажувальних роботах, а також у вантажних операціях. На теперішній час спостерігається стійка тенденція на збільшення розмірів суден, що заходять під завантаження на морські термінали, розташовані в межах акваторії морського порту Миколаїв, або проходять акваторію порту транзитом, та повне використання такими суднами припустимих прохідних осадок БДЛК.

Саме для вирішення зазначених обмежень, а також для забезпечення безпеки судноплавства, необхідне облаштування двох якірних стоянок з глибиною, яка забезпечить постановку великотоннажних суден у вантажі, а також не будуть накладатися на судовий хід та операційні акваторії причалів порту.

Крім цього, Планом розвитку порту Миколаїв передбачено будівництво та реконструкція причалів, під’їзних колій та інфраструктури на території порту. Реалізація зазначених проєктів дасть можливість значно підвищити пропускну спроможність портів та терміналів Миколаївського регіону.

Докладніше План розвитку морського порту Миколаїв дивіться тут: http://www.uspa.gov.ua/investoram/plani-rozvitku-portiv