Рада прийняла Закон що передбачає створення Державного фонду внутрішніх водних шляхів

Верховна Рада України приняла в другому читанні та в цілому урядовий проєкт Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо врегулювання бюджетних відносин під час реалізації договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійних договорів, реєстр №5090 від 17.02.2021 р.

Закон удосконалить правове регулювання державно-приватного партнерства (далі – ДПП) та приведе його у відповідність до міжнародних норм та стандартів у цій сфері в частині врегулювання фінансових питань. Зокрема, вдосконалено порядок фінансування видатків на користь приватного партнера/концесіонера, що здійснюються за договором, укладеним в рамках ДПП, у тому числі, концесійним договором.

Зазначені зміни забезпечать умови для зростання обсягу залучених інвестицій для модернізації і створення нової інфраструктури та надання якісних суспільно значущих послуг, зокрема, у таких сферах ДПП як будівництво автомобільних доріг.

Також, Законом передбачається створення Державного фонду внутрішніх водних шляхів у складі спеціального фонду Державного бюджету України. За рахунок коштів Фонду будуть фінансуватись заходи з обслуговування внутрішніх водних шляхів для утримання їх у судноплавному стані, будівництва, реконструкції, ремонту і утримання стратегічних об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту та інші заходи, які забезпечать безпеку судноплавства на внутрішніх водних шляхах та розвиток інфраструктури внутрішнього водного транспорту.