У Харкові відбувся брифінг за результатами виїзного засідання РНБО

Сьогодні в Харкові відбулося виїзне засідання РНБО України, за результатами якого в Харківській обласній державній адміністрації провели брифінг.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов розповів представникам ЗМІ про порядок денний заходу.

Так, за його словами, перше питання, яке розглядали члени РНБО, було питання про загальну ситуацію та забезпечення національної безпеки від внутрішніх та зовнішніх загроз. Зокрема, окремо щодо цього доповідав голова ДПСУ Сергій Дейнеко.

У рамках цього ж питання було розглянуто ризики для морського судноплавства та наміри РФ під прикриттям проведення навчань в акваторії Чорного та Азовського морів. Слово було надано представникам зовнішньої розвідки ГУР МО, а також командувачу ВМС ЗС України контр-адміралу Олексію Неїжпапі.

Третім на порядку денному стало обговорення щодо інформування про отримання Україною міжнародної військово-технічної та фінансової допомоги. Представники РНБО звітували за період з 2014 року. Доповідали щодо цього питання міністр закордонних справ Микола Кулеба, міністр фінансів Сергій Марченко, заступник міністра оборони України генерал-майор Володимир Гаврилов.

Крім того, було обговорено імплементацію Закону України «Про національний спротив», який набрав чинності з 1 січня цього року. Щодо цього питання доповідав Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний. Також члени РНБО заслухали керівників зон територіальної оборони — голову КМДА Віталія Кличка та голів Харківської, Одеської, Запорізької обласних державних адміністрацій, після чого були ухвалені протокольні доручення Президента України Володимира Зеленського, які підтримали члени РНБО.

— На сьогоднішній день ми маємо максимально збільшити кількість військовослужбовців ТрО ЗСУ до 2 млн осіб, — зауважив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

Наступним пунктом засідання РНБО став розгляд Стратегії морської безпеки України, яка була розроблена на доручення Президента України Володимира Зеленського влітку минулого року.