CES-тестування стане єдиним способом підтвердження кваліфікації моряків, – Мінінфраструктури

З 21 лютого 2022 року заявки на проведення комп’ютерного тестування на підтвердження кваліфікації, а також підтвердження стажу роботи на судні, приймаються лише на норвезький тест Crew Evaluation System (CES) 6.0.

Про це повідомило Міністерство Інфрастуктури України.
Заявки на тест АСТ, отримані до 21 лютого 2022 року, будуть розглянуті в загальному порядку.
«Перехід виключно на CES-тестування відпочатково був нашим ключовим пріоритетом. Однак зважаючи на реакцію галузі, у листопаді 2021 року ми прийняли консенсусне рішення — впровадити тест CES, залишивши для моряків право обирати між ним та українським АСТ.
На сьогодні можемо сміливо говорити про позитивну реакцію українських моряків на норвезький тест. Адже це прозорий інструмент, який повністю виключає будь-які корупційні можливості. На жаль, ми не можемо такого сказати про тест АСТ.
Україна входить у топ-5 країн світу за кількістю моряків. Враховуючи рівень підготовки, знань та в цілому високі професійні якості наших моряків, ми впевнені, що галузь готова до переходу до міжнародних процедур підтвердження стажу роботи. Перехід на CES-тестування ще глибше інтегрує Україну в систему сучасних антикорупційних європейських практик» — розповідає Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
Пробне тестування
Також, з 1 лютого в сервісних центрах «Моррічсервіс» впроваджено послугу пробного проходження CES-тесту. Вона дає можливість пройти тестування в аналогічних до справжнього іспиту умовах. Кількість проходжень тесту необмежена, результати формуються автоматично одразу після завершення. Послуга має попит — станом на 11 лютого нею скористалося вже 24 моряки.
Про систему Crew Evaluation System
Систему комп’ютерного тестування CES 6.0 розробила норвезька компанія «Seagull Maritime AS». CES-тест є одним із найбільш розповсюджених у світі, використовується понад 25 років у більш ніж 350 світових компаніях. Система містить понад 6500 запитань зі множинним вибором варіантів відповіді та відповідає стандартам Міжнародної конвенції про підготовку й дипломування моряків та несення вахти 1978 року.
Нагадаємо, що з моменту запуску CES-тестування було проведено 188 екзаменів, з яких 118 були складені моряками успішно.
Ліцензію на користування електронною системою тестування CES надано за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».