У справі судна «Delfi» суд виніс обвинувальний акт стосовно командира корабля Одеського загону Морської охорони

Приморською окружною прокуратурою м. Одеси скеровано до суду обвинувальний акт стосовно командира корабля Одеського загону Морської охорони, де йому інкримінують недбале ставлення до військової служби, що заподіяло істотну шкоду (ч. 3 ст. 425 КК України).

За версією слідства, в листопаді 2019 року командир корабля Морської охорони, перебуваючи на службі з охорони державного кордону в акваторії Чорного моря, неподалік Одеського морського порту, знав про наявні на танкері порушення та не вжив заходів щодо його затримання й конвоювання до найближчого порту.

У ситуації з судном «Delfi» командир корабля Морської охорони виконав всі покладені на нього завдання – і з питань забезпечення охорони державного кордону, і доцільної участі у рятувальній операції, і збереження життя й здоров’я людей, повідомила прес-служба Морської охорони у соцмережі.

“Насправді ж, підстав для затримання й конвоювання судна в порт не було, адже режим державного кордону України не порушувався і порушень прикордонного законодавства з боку судна і екіпажу також не було.
Враховуючи аварійний стан судна, складні погодні умови, очевидною була необхідність проведення рятувальної операції.

Коли по відкритих каналах зв’язку капітан судна «Delfi» подав сигнал лиха, корабель Морської охорони залишався поруч, в готовності врятувати екіпаж до прибуття буксирів та катеру Казенного підприємства «Морська Пошуково-Рятувальна Служба». Водночас, корабель Морської охорони за технічними характеристиками не призначений для буксирування судна з таким дедвейтом. Але врятувати людей був готовий.

Забезпечення ж безпеки плавання не належить до компетенції Морської охорони Держприкордонслужби.

Сподіваємось, суд детально розгляне всі обставини і винесе справедливе рішення в порушеному питанні.

Державна прикордонна служба України підтримує офіцера у відстоюванні чесного імені і беззаперечної компетентності і не вбачає в діях командира корабля Морської охорони складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 ККУ.” – йдеться у повідомленні.