Морська охорона в фокусі інтересів Консультативної місії Європейського союзу

Делегації Консультативної місії Європейського союзу в Україні побували одночасно із робочими візитами в Регіональному управлінні Морської охорони та у підрозділах Морської охорони Держприкордонслужби, що виконують завдання в зоні ООС.
Про це повідомила прес-служба Морської охорони.

Представникам місії було презентовано склад та основні завдання Морської охорони, втілені кроки реформування, перспективи розвитку та вдосконалення підпорядкованих підрозділів.

Сторони обговорили поточну обстановку на морських кордонах України, у захисті її економічних інтересів у внутрішніх водах, територіальному морі і у В(м)ЕЗ, плани співробітництва, можливості посилення оснащення Морської охорони.

В Маріуполі Голова Місії Антті Хартікайнен зауважив: «В минулому я також був прикордонником, і ваша служба мені дуже до душі. Зараз ми розглядаємо питання щодо створення в Місії посади за профілем морської та берегової охорони, в найближчий час буде затверджено кандидата, який буде займатися цим напрямком».

Також, Голова Місії запевнив, що на базі хабу в Маріуполі європейські партнери завжди радо вітатимуть проведення занять, тренінгів чи зустрічей з обміну досвідом, навчання чи конструктивного фахового діалогу. А початок курсів з навчання персоналу Держприкордонслужби України англійської мови до рівня впевненого самостійного спілкування із урахуванням військової та морської термінології заплановано вже навесні цього року.

Окремо обговорено перспективи вивчення питання щодо направлення персоналу Морської охорони до правоохоронних органів Фінляндії, Естонії та Латвії для участі в обміні практичним досвідом, навичками, проведенні різних тренувань, семінарів тощо.