Пленарне засідання Верховної Ради України (оновлюється)

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук відкрив пленарне засідання. Руслан Стефанчук повідомив, що перед початком засідання відбулася зустріч представників депутатських фракцій і груп з Міністром оборони.

Про це повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Головуючий надав слово для виступів з оголошеннями, повідомленнями, пропозиціями представникам депутатських фракцій і груп.

Після закінчення виступів із заявою від двох фракцій виступила народний депутат Юлія Тимошенко. Вона звернула увагу на те, що біля парламенту знову зібралися малі підприємці, які вимагають скасування обов’язкових касових апаратів для ФОПів і повернути їм можливість нормально працювати.

Юлія Тимошенко запропонувала зустрітися з представниками протестувальників а також невідкладно розглянути законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощення ведення господарської діяльності, підвищення її прозорості та створення умов для розвитку малого бізнесу, №5866-1.
Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

Головуючий оголосив до розгляду проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 15.12.2021 про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону України “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління (реєстр. №5572 від 27.05.2021), №5572-П.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді визначитися шляхом голосування щодо прийняття або неприйняття проекту Постанови.

За результатами голосування проект Постанови №5572-П не набрав необхідної кількості голосів для прийняття («за» – 18).

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 16.12.2021 р. про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, №6055-П, доповів народний депутат Ярослав Железняк.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді визначитися шляхом голосування щодо прийняття або відхилення проекту Постанови.

Народні депутати виступили в обговоренні.

За результатами голосування проект Постанови набрав 25 голосів «за» і був відхилений.

Народні депутати усунули неузгодженості в у Законі України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку» прийнятому Верховною Радою України 16.12.2021 року стосовно дати набрання чинності вищезазначеним Законом. Зокрема, пункт 1 Розділу III «Прикінцеві положення» цього Закону запропоновано викласти у редакції, згідно з якою «Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за його опублікуванням».

239 голосами народні депутати підтримали пропозицію головуючого.

Проект Постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань перевірки можливих фактів порушення Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини присяги, №6322, доповів народний депутат Максим
Дирдін.

Проект Постанови передбачає утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань перевірки можливих фактів порушення Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини присяги.

У проекті Постанови визначається кількісний склад та порядок формування Тимчасової спеціальної комісії, її завдання, термін діяльності, строк подання на розгляд Верховною Радою України звіту Тимчасової спеціальної комісії.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді розглянути зазначений проект Постанови з урахуванням редакційного уточнення Комітету та прийняти відповідне рішення.

Народні депутати у виступах висловили зауваження до проекту Постанови.

За результатами голосування проект Постанови №6322 не набрав голосів для прийняття («за» – 202 голоси).

Народні депутати не підтримали прийняття проекту Постанови про внесення змін до порядку денного шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання, №5893-18 («за» 215 голосів).

До порядку денного сесії 273 голосами «за» включено проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, урядів та парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій стосовно неприйнятності військового шантажу відносно України з боку Російської Федерації, який вона здійснює з метою недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України, №6543.

Проект Постанови доповів народний депутат Руслан Стефанчук. Він зазначив, що «Нічим невиправдані агресивні геополітичні амбіції Російської Федерації, яка в порушення усіх міжнародних домовленостей намагається силовими методами задовольнити свої імперські апетити на пострадянському просторі, стали реальною загрозою мирному поступальному демократичному розвитку, суверенітету та територіальної цілісності України  та інших країн колишнього СРСР, прямою загрозою країнам центрально-східної Європи й усього світу.»

Проектом Постанови пропонується:
схвалити Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, урядів та парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій стосовно неприйнятності
військового шантажу України з боку Російської Федерації, який вона здійснює з метою недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України;
визнати, що вимоги Російської Федерації до міжнародних партнерів щодо недопущення реалізації європейських та євроатлантичних прагнень України, є порушенням цілої низки міжнародних договорів та принципів і норм міжнародного
права;
невідкладно надіслати текст Звернення до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, урядів та парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій.

За словами доповідача, «запропоновані проектом Постанови заходи сприятимуть консолідації міжнародно-правових зусиль з метою недопущення розширення агресивних дій Російської Федерації проти України і всієї центрально-східної Європи».

Руслан Стефанчук звернувся до народних депутатів з проханням підтримати проект Постанови.

Заступник Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Марина Бардіна доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови за основу та в цілому та схвалити відповідне Звернення.

282 голосами проект Постанови №6543 прийнято в цілому.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення положень стосовно вчинення нотаріальних та реєстраційних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки, №6199, доповів голова підкомітету
Комітету з питань аграрної та земельної політики Артем Нагаєвський. Він повідомив, що метою законопроекту, є спрощення процедури вчинення правочинів щодо переходу права власності на невеликі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, а також уточнення положень законодавчих актів щодо процедури набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Законопроектом пропонується внести зміни до Земельного кодексу, Закону України «Про оренду землі», Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Законопроектом пропонується удосконалити процедуру набуття у власність покупців невеликих земельних ділянок для садівництва та земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, розташованих в межах населених пунктів. Встановлена сьогодні процедура набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення є доволі складною, адже передбачає проведення перевірки нотаріусом набувача такого права численним вимогам закону.

Артем Нагаєвський доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

У пленарному засіданні оголошено перерву.

Після закінчення перерви народні депутати продовжили обговорення законопроекту №6199.

За результатами голосування законопроект 249 голосами прийнято за основу.

Народні депутати розглянули правки до проекту Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повноважень вищих спеціалізованих судів з розгляду справ про адміністративні правопорушення, №5490.

281 голосом «за» законопроект прийнято у другому читанні та в цілому.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Андрій Шараськін.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, №6287, у першому читанні доповідає Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Метою законопроекту є стимулювання розвитку українського книжкового ринку як важливого фактору гуманітарного розвитку та національної безпеки. Для досягнення цієї мети передбачені в законопроекті механізми забезпечать зростання мережі книгарень, накладів та асортименту книг, переваження читання книг українською мовою на всій території країни, значне зменшення руйнівного впливу держави-агресора на український книжковий ринок.

Законопроектом пропонується внести зміни до Законів України «Про видавничу справу» і «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», запровадивши надання державної субсидії для відшкодування кваліфікаційних витрат на найм (оренду) нерухомого майна, що використовується суб’єктом видавничої справи як спеціалізований магазин для торгівлі книгами.

Микита Потураєв доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу з урахуванням пропозицій, висловлених у висновку Комітету.