Науково-дослідне судно України “Ноосфера” пройшло ходові випробування

Українське науково-дослідне судно-криголам «Ноосфера» пройшло ходові випробування перед виходом в антарктичну експедицію.

Повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Після завершення технічного обслуговування криголам «Ноосфера» повернувся в Одесу, де до виходу в Антарктиду перебуватиме на морському вокзалі.

Докування судно проходило в Чорноморську на ПрАТ «Іллічівський судноремонтний завод».

Під час переходу з Чорноморську до Одеси «Ноосфера» пройшла ходові випробування під наглядом Регістру судноплавства України.

Було протестовано роботу двигунів, керованість судна на різних режимах ходу, а також готовність до спуску рятувальних шлюпок та плотів, роботу якорів та палубного обладнання, зокрема, пристроїв для занурення наукових приладів та пробовідбірників тощо.

Окремо тестувалася робота системи динамічного позиціювання (DPS), яка дозволяє годинами утримувати судно в одній і тій же точці з відхиленням у кілька сантиметрів.

В Україні «Ноосфера» є першим судном, оснащеним цією системою.

Всі тести пройшли успішно, тож з технічного боку судно готове до першого експедиційного рейсу та роботи у складних умовах Південного океану.

Вихід в Антарктику заплановано в кінці січня, адже на борт ще слід доставити велику кількість вантажів як для забезпечення рейсу, так і для ротації цілорічної експедиції на станції «Академік Вернадський».