У порту Чорноморська завершено днопоглиблення до 15 м – Мінінфраструктури

Адміністрація морських портів України завершила днопоглиблення 1-го ковшу акваторії Сухого лиману до 15 метрів.

Це забезпечить безперешкодний підхід суден типу Panamax з дедвейтом до 100 тис. тонн та, як наслідок, сприятиме збільшенню обсягів вантажопереробки Чорноморського порту.

Днопоглиблювальні роботи є частиною Договору про взаємодію щодо реалізації взаємозалежних проектів між АМПУ та ТОВ «СП РИСОІЛ ТЕРМІНАЛ». З боку ДП «АМПУ» передбачалося здійснити днопоглиблювальні роботи на підходах до пірсу за ІІІ чергою будівництва акваторії 1-го ковшу Сухого лиману, із досягненням глибин 15 м.

Таким чином, АМПУ у встановлені угодою терміни — до кінця 2021 року виконала свої зобов’язання.

За умовами договору компанія ТОВ «СП РИСОІЛ ТЕРМІНАЛ» має збудувати на стику причалів № 10,11 морського порту Чорноморськ двосторонній пірс. Загальна довжина пірсу — 339,75 м (з розміщенням двох причалів №10-а, 11-а довжиною 290 м), він матиме можливість приймати судна типу Panamax (СН-100).

Які роботи були здійснені?

Це третя черга реконструкції акваторії 1-го ковша Сухого лиману Чорноморської філії ДП «АМПУ». Роботи виконувались філією «Днопоглиблювальний флот» ДП «АМПУ» – земкараваном «DUNAY» у складі: багаточерпаковий земснаряд «DUNAY», шаланди «IZMAILSKAYA», «KUYALNITSKAYA», «KIEVSKAYA», мотозавозня «MZ-9». Фактичний об’єм днопоглиблення склав 373,5 тис. м3 ґрунту.

Нагадаємо, що Договір про взаємодію між ДП «Адміністрація морських портів України» та ТОВ «СП РИСОІЛ ТЕРМІНАЛ» був підписаний 7 вересня 2021 року. За попередніми оцінками, будівництво двостороннього терміналу у порту Чорноморська є інвестицією у розмірі близько 40 млн доларів.