Українське об’єднання моряків заявляє про повернення корупційних схем при видачі дозволів у кабінеті моряка

Під посольством США відбувається мітинг проти корупції з реєстрації дозволів на роботу для моряків.
Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ з місця події, Українське об’єднання моряків (УОМ) заявляє про повернення корупційних схем при видачі дозволів у кабінеті моряка.

“Цей кабінет пов’язаний з цією бандою. У нас є безліч доказів, які ми надавали Міністерству інфраструктури. Ми зустрічалися у червні з міністром. У нас була надія на міністра Кубракова. Він демонстрував волю перші три місяці. На жаль, усе це скінчилося з арештом Саакашвілі у жовтні. Багато хто каже, що він піарився (на питанні дозволів для моряків. – Ред.), але ми маємо визнати: Саакашвілі був єдиний, хто тягнув питання моряків, хто намагався надавати нам усіляку піар підтримку. Як тільки він був заарештований на початку жовтня, в кінці жовтня вже по наших каналах (багато хто з моряків знає цих рєшал) почалися чутки. Тобто схема запускається, все запускається так само, як було в липні”, – заявили під час мітингу організатори акції.

“Ми нічого у держави не вимагаємо, ми просто просимо виконувати закон. У нас запитують, чому ми вийшли під американське посольство. Ми вже були в усіх державних органах, включно з Мінінфраструктури й Адміністрації Президента, але корупція триває. Американські партнери допомагають Україні з цифровими сервісами. Ми хочемо їх попередити, що гроші американських платників податків в Україні можуть розкрадатися. Також просимо посприяти у поверненні ситуації в законне русло”, – сказав Олег Новак, представник УОМ.

Новак заявив, що досі ніхто не покараний за попередні схеми, а нині все повертається.

Відповідно до міжнародної конвенції ПДНВ моряки кожні 5 років зобов’язані поновлювати свої робочі документи , які включають:
– проходження курсів підготовки в затверджених Міністерством інфраструктури України навчально-тренажерних центрах
-складання іспиту на присвоєння кваліфікації або згідно з прийнятим Законом України підтвердити свій стаж або отримати робочий диплом підтвердження до робочого диплома.

З 2018 року весь Державний реєстр морських документів, який зберігає всі персональні дані моряків України та має перебувати на балансі Міністерства інфраструктури України, раптово опинився в приватних руках.

Моряков позбавили права самостійно проходити навчання та отримувати свої документи, побудувавши на цьому багатомільйонну всеукраїнську корупційну схему, яка підриває економіку та авторитет усієї держави на міжнародному рівні, оскільки українські моряки представляють Україну в міжнародних компаніях.

Схема будувалася на роботі незаконного кабінету моряка (перша назва його було «E-sailor» потім «MDU» і крайня назва «Кабінет моряка»), незаконна програма «НТЗ онлайн» та незаконний АСТ тест, який керувався повністю у ручному режимі. Хто заплатив – здав, хто не заплатив – не здав.

Моряку за пакет його документів (просто пластик без знань) потрібно віддати так званому незаконному агенту – посереднику від 5000-10000 $.

Офіційний платіж із цієї суми становить близько 25.000 тис. грн. все інше йде до кишені зацікавлених чиновників Після всеукраїнського розголосу та активним діями «Українського об’єдання моряків», у червні 2021 р. співробітники СБУ розкрили багатомільйонну схему в системі дипломування моряків і довели, що державний реєстр морських документів знаходився в приватних руках, тобто ми можемо припустити, що всі особисті дані моряків одного дня продати як приклад країні агресору? всі вищезазначені програми «Кабінет моряка», НТЗ онлайн, АСТ тест були керовані повністю приватними людьми і не мали відношення до видачі державних документів Державний апарат України покриває корупцію і є її невід’ємною частиною.

На українських моряках, морських учбових тренажерних центрах і крюінгах продовжують будувати «бізнес» корупціонери, а державні службовці покривають аферистів та беруть участь у схемах.

1) У липні 2021 року ухвалили Закон України 1578-IX , згідно з яким моряки можуть підтверджувати свій стаж БЕЗ ЕКЗАМЕНУ (за наявності стажу у проміжок 5 років -12 місяців, згідно з міжнародною конвенцією.) Це знищувало корупцію на 70%. Корупціонери не згодні втрачати такі потоки (біля 6000000 млн $ в місяць ) тому, за допомогою керівництва ДП « Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків» , штучно заблокували роботу Державної кваліфікаційної комісії та видачу морякам протоколів, а як наслідок робочих документів, позбавивши українських моряків роботи, з погодження МІУ.

2) СБУ у червні вже викривали цю багатомільйонну схему , яка будувалася на «Електронному кабінеті моряка», «НТЗ онлайн».

У цей проміжок часу призначають нового Міністра інфраструктури України, нового профільного зам. Міністра інфраструктури України, нового керівника Державної служби Морського та річкового транспорту України, нове керівництво Інспекції з підготовки та дипломування моряків. Всі сподівалися, що за цей час Міністерство інфраструктури України представив державний якісний продукт, але натомість у жовтні повернули багатомільйонну корупційну схему через той самий незаконний кабінет моряка, ACT тест та НТЗ онлайн.

Тепер цю ж схему займаються новим керівництвом МІУ?

4 місяця система не працювала. У листопаді МІУ повернули корупційній додаток «Електронний кабінет моряка» та «НТЗ онлайн». Функціонал програм повністю доступний «агентам» (рєшалам , посередникам), які вимагають у моряків за документи від 3000-8000 доларів. Керівництво Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків і Міністерства інфраструктури переконують, що моряки можуть самостійно користуватися додатком і робити документи. Насправді ІПДМ і МІУ штучно затримують верифікацію в додатку і без «агентів» документи верифікуються в додатку місяцями, так моряків змушують віддавати корупціонерам 6000 доларів за документи, аби не лишитися без роботи! На додатки «Електронний кабінет моряка» та «НТЗ онлайн» немає ЖОДНОГО нормативного документа.

3) Було запущено систему «НТЗ-онлайн»-система для навчально-тренажерних закладів , без якої НТЗ не можуть працювати та вести бізнес. Це спроба загнати всі НТЗ в клуб і штучно завищити ціни на ринку, щоб мафія отримувала % від кожного НТЗ за кожен морський сертифікат. Ця схема працювала на протязі 3 років при старій владі.

4) Було запущено систему «Крюінг-онлайн», яка передбачає тотальний контроль над роботою крюїнгів в Україні та націлена на нову схему – вимагати у моряків через крюїнг оплату 35% із зарплати на офшорний рахунок бенефіціарів схеми Під приводом діджиталізації, керівництво інспекції з дипломування моряків і міністерство інфраструктури примусово змушує моряків, власників навчально-тренажерних морських центрів і директорів крюїнгів, реєструватися в незахищених, незаконних, незрозуміло кому належних додатках. Мета «діджиталізації по-українські» не допомогти морякам, а абсолютно зухвалим шляхом, викрасти дані всіх моряків України для фейкового реєстру мафії та продовжувати грабувати моряків.

Нагадаємо, що лише на документах, корупціонери в місяць грабували моряків на 150000 доларів. Якщо не зупинити цю тотальну корупційну схему моряки в Україні стануть жебраками і безграмотними фахівцями, від яких відмовиться світовий ринок.

Мітинг біля посольства США, єдина можливість вплинути на мафію та корупціонерів, які перебувають на державній службі в Україні. Ukrainian Seafarers Union, від імені всього морського співтовариства, просить владу США допомогти зупинити знищення українських моряків.