Накази про нові програми моніторингу вод підписав в.о. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець. Тепер якість поверхневої, підземної та морської води перевірятимуть за новими програмами моніторингу.
Здоров’я та життя українців залежить від якості води – підземної, поверхневої чи морської. А для того, щоб правильно діагностувати «хвороби» водних ресурсів потрібно застосовувати сучасні стандарти моніторингу. Вони допоможуть нам отримати достовірні дані про стан водних ресурсів, і цим подбати про здоров’я українців та довкілля. Ці дані також надважливі для написання планів управління річковими басейнами і виконання Україною вимог Водної Рамкової Директиви ЄС.
Наказами Міндовкілля затверджені:
- Програма державного моніторингу підземних вод на 2022 рік;
- Програма державного моніторингу прибережних і морських вод Чорного та Азовського морів до 2026 року;
- Програма моніторингу поверхневих вод на 2022 рік.
Цими рішеннями ми продовжуємо втілювати європейські вимоги до державного моніторингу вод в Україні, які схвалені рішенням Уряду ще у 2018 році: https://bit.ly/2X9McXG
Що ж змінилося?
- підземні води отримали першу програму, створену за європейськими нормами моніторингу.
- морські води перевірятимуть за 5-річною програмою, що також передбачено євроінтеграційним курсом України.
- До речі, дослідження Чорного та Азовського морів здійснюватимуть на науковому судні «Борис Александров», яке Україна торік отримала у подарунок від Королівства Бельгія.
Нагадаємо, що про результати досліджень поверхневих вод ви завжди можете дізнатися на веб-системі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів».
Щодо результатів досліджень підземних вод, то вони стануть доступні на Інтерактивній карті водозабірних споруд.