(ВІДЕО) Курсанти-випускники Інституту Військово-Морських Сил отримали звання “лейтенант”

Вітаємо молодих лейтенантів, професорсько-викладацький склад, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України з передріздвяним випуском вихованців Інституту Військово-Морських Сил!

Про це повідомила прес-служба Інституту Військово-Морських Сил.

24 грудня 2021 року, на Морському вокзалі м. Одеса відбувся випуск курсантів Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”. Захід проходив під керівництвом командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи, за участі помічника аташе з питань оборони при посольстві Італії в Україні Массімо Проєтті, представників Командування Військово-Морських Сил ЗС України, інших видів ЗС України, навчальних закладів і морських портів Одеси, силових відомств, Інституту ВМС НУ “ОМА”, громадських організацій, духовенства, близьких та рідних молодих офіцерів.

В урочистій церемонії, більше півсотні курсантів, які у свій час зробили свій мужній та свідомий вибір в житті – захищати Батьківщину, отримали перші офіцерські погони, кортики та дипломи за освітньо-кваліфікаційними рівнями “магістр” та “бакалавр”. Серед випускників 2021 року, троє лейтенантів, які за роки служби, ще до вступу у військовий інститут, брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України від російського окупанта на Сході країни. Двоє військовослужбовців отримали дипломи з відзнакою від керівництва українського флоту, а кращому випускнику Інституту, було вручено кортик ВМС Італії від помічника аташе з питань оборони при посольстві Італії в Україні Массімо Проєтті. Також трьом лейтенантам було вручено відзнаки від командувача ВМС та начальника Інституту ВМС НУ “ОМА”.

– На шляху до лейтенантських погонів була проведена величезна робота, щодо підготовки професіоналів своєї справи. За час навчання наші молоді офіцери проходили практику та стажування на кораблях флотів Польщі, Франції, Румунії, Болгарії та України, частина з них навчалась закордоном у військових навчальних закладах Італії та Великої Британії. У багатьох із них за плечима багато тисяч миль, багато часів підготовки, – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Варто відмітити, що цьогорічний випуск навчався по новій системі освіти та відповідно до курсу підготовки військовослужбовці отримали дипломи бакалаврів і магістрів.

Також особливістю випуску 2021 року було започаткування нової традиції, під час якої молоді лейтенанти по черзі відрекомендовувались та відбивали у корабельний колокол, після чого їх вітали побратими – курсанти флотського навчального закладу.

Командувач національного флоту контр-адмірал Олексій Неїжпапа привітав випускників з отриманням первинного офіцерського звання та подякував батькам, керівництву і науково-педагогічного персоналу Інституту ВМС Національного університету “Одеська морська академія” за почесну справу у формуванні справжньої еліти та професійного офіцерського складу Військово-Морських Сил України.

– Сьогодні ви бачите перші кроки офіцерів у їх майбутнє життя, вже незабаром їх будуть зустрічати командири та приймати до своїх бойових підрозділів. Попереду десятки років служби, попереду багато миль, попереду багато подвигів, – додав керівник національних ВМС.

Приємною несподіванкою стало й те, що двоє офіцерів – випускників, по завершенню урочистостей освідчились своїм коханим і запропонували руку та серце, присутні аплодисментами привітали майбутні подружжя.