АМКУ надав переможцю концесійного конкурсу в морському порту Ольвія «QTerminals W.L.L.» дозвіл на концентрацію

Вперше АМКУ, розглядаючи заяву на концентрацію, змінив підходи до визначення територіальних меж ринків надання стивідорних послуг.

Про це у соцмережі повідола Пищанська Ольга, голова АМКУ.

“Цього разу межами ми визначили не державний кордон України, а територію морського порту, в якому працює портовий оператор.

Підставами для зміни підходів став поглиблений аналіз товарних меж ринків портових послуг, здійснений під час розгляду Комітетом цьогорічних заяв про порушення та дані щодо суттєвих бар’єрів для зміни порту суб’єктами господарювання-стивідорами.

Новацію ми застосували розглядаючи заяву про дозвіл переможцю конкурсу в морському порту Ольвія – катарській компанії «QTerminals W.L.L.» на одержання в концесію активів, що забезпечують здійснення господарської діяльності із надання стивідорних послуг.

«QTerminals W.L.L.» – провідний портовий оператор Катару, управляє морськими терміналами у порту Хамад. Але господарської діяльності в Україні компанія не здійснює.

Ми дослідили вплив цієї концентрації на діяльність інших суб’єктів господарювання в морському порту Ольвія і визначили, що вона не призведе до усунення їх з ринку та не може стати причиною монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на ринку. Відтак дозвіл на концентрацію компанія отримала.

Пропонуємо бізнесу та юридичним компаніям, що працюють у портовій сфері, враховувати нову практику Комітету, під час звернення з заявами про порушення та про надання дозволу на концентрацію.” – повідомила вона.