Передане українським науковцям судно «Борис Александров» готується до першого походу у новому статусі

Передане Бельгією українським науковцям науково-дослідне судно «Борис Александров» (колишня назва – Belgica) готується до першого походу у новому статусі в грудні.

Журналісти «Радіо Свобода» відвідали судно і розповіли про нього та про плани майбутнього першого рейсу у новому статусі під українським прапором, який відбудеться у грудні.

Зараз судно стоїть на одному з причалів Одеського морського торговельного порту і чекає на новий рейс, який має відбутись після 15 грудня.

Наразі судно чекає на нові документи, які оформлюють після зміни назви.

З 1983 по 2021 рік судно називалось Belgica, а в Україні отримало назву на честь загиблого українського науковця Бориса Александрова – покійного директора Інституту морської біології Національної академії наук України, члена-кореспондента НАН. Він загинув у пожежі, яка майже повністю знищила будівлю інституту на початку грудня 2019 року.

Наукове судно «Борис Александров» може пройти п’ять тисяч морських миль. У судна чотири палуби – воно може взяти на борт 15 людей екіпажу і 12 науковців.

Судно можна використовувати для хімічних, біологічних і геологічних досліджень у морі, а також для моніторингу кількості і якості риби в акваторії. Максимальна глибина для аналізу і забору води й ґрунту – 750 метрів. На судні знаходяться гідрологічна, хімічна, біохімічна та мікробіологічна лабораторії.