Маневри та залякування з боку США в Чорному морі мають на меті розділити Росію та Європу “маленькою війнушкою”, результати якої Вашингтон не хвилюють.

Про це заявив у середу в ефірі телеканалу “Росія-24” керівник делегації РФ на переговорах у Відні з питань військової безпеки та контролю над озброєннями Костянтин Гаврилов.

“Мені здається, головна мета США та київського режиму, який зараз не знає, що вже робити, – це хоч якось відволікти увагу від проблем усередині України. А для американців – це розділити Європу та Росію через маленьку війну. Їх не хвилює, які будуть результати. Для цього всі ці маневри та залякування”, – сказав він.

Дипломат наголосив, що Москва не піддається на такі провокації, а керівництво країни та міністерство оборони “про все знають, контролюють ситуацію”. “Ми можемо спокійно вести переговори, переконувати, допоки не настане певний момент, коли вони [країни Заходу] втратить розум і голову. Ми робимо все, щоб такого [моменту] не настало”, – резюмував Гаврилов.

10 листопада Міноборони РФ повідомило, що кораблі ВМС США прибули для участі в багатонаціональних навчаннях, що проводяться об’єднаним командуванням Збройних сил США в Європі в Чорноморському регіоні. За даними Міноборони, там були есмінець з керованою ракетною зброєю Porter, танкер John Lenthall l і штабний корабель Mount Whitney ВМС США. 15 листопада Mount Whitney відбув у Середземне море після завершення навчань.

За оцінкою МО РФ, подібні дії стають дестабілізуючим фактором у регіоні, однією з цілей є військове освоєння території України. Російські збройні сили ведуть безперервне спостереження та відстежують обстановку, запевнили у Міноборони. Президент Росії Володимир Путін зазначив, що дії західних країн у Чорному морі “виходять за певні межі”.