ТОВ «Кютерміналз Ольвія» попередили про важливість  забезпечення цілодобового доступу до пункту пропуску «СМП Ольвія»

18 листопада 2021 року відбулося розширене засідання Комітету безпеки спеціалізованого морського порту Ольвія, під час якого присутні обговорили підсумки здійснення режимних заходів в порту у 2021 році, зміни в організації пропускного режиму у зв’язку із започаткуванням діяльності концесіонера ТОВ «Кютерміналз Ольвія», питання щодо перегляду оцінок охорони, планів охорони портових засобів та інше.

Привітавши усіх присутніх Голова Комітету безпеки порту – начальник філії «Ольвія» ДП «АМПУ» Андрій ЄГОРОВ охарактеризував поточну безпекову обстановку в порту та зазначив про її задовільний стан.

«Сьогоднішнє засідання Комітету багато в чому присвячене питанню започаткування діяльності у нашій гавані концесіонера в особі ТОВ «Кютерміналз Ольвія». Ми як адміністрація порту ведемо постійний конструктивний діалог з усіма нашими стейкхолдерами. Серед пріоритетів нашої зустрічі – питання практичної реалізації режимних заходів та інших складових морської безпеки. Виходячи з цього, прошу усіх зацікавлених сторін не зволікати з внесенням коректив у систему охорони й захисту портових засобів в зоні відповідальності порту з морської безпеки. Організаційно ця задача повинна вирішуватися шляхом перегляду або первинної розробки у взаємодії з АМПУ оцінок охорони та планів охорони всіх трьох терміналів у зоні відповідальності нашої філії. Ми будемо долати цей шлях разом із вами», – зазначив очільник філії.

У своїй доповіді заступник начальника філії «Ольвія» з безпеки Микола ПИХТІН звернув увагу на те, що у морському порту Ольвія відкритий пункт пропуску через державний кордон України, в межах якого у порядку, визначеному законодавством, встановлюється і діє особливий режим перебування та переміщення осіб, транспортних засобів і вантажів. Концесіонер має дотримуватись режиму у пункті пропуску через державний кордон, встановленого законодавством, у тому числі: забезпечувати належні умови для здійснення уповноваженими органами влади України прикордонного, митного контролю та інших заходів офіційного контролю; дотримуватися вимог локальних нормативних актів щодо режиму у пункті пропуску через державний кордон; забезпечувати належні умови для здійснення ДП «АМПУ» заходів на виконання вимог режиму у пункті пропуску через державний кордон та вимог режиму перебування і переміщення в морському порту Ольвія.

«З отриманням ТОВ «Кютерміналз Ольвія» прав на майно у складі об’єкту концесії, це підприємство матиме достатню інфраструктуру для самостійної реалізації заходів із забезпечення режиму в межах пункту пропуску через державний кордон України «Спеціалізований морський порт Ольвія». Цей пункт пропуску є: за характером транспортних перевезень – вантажним; за режимом функціонування – постійним; за часом роботи – цілодобовим. У зв’язку із цим, хочу акцентувати увагу представників ТОВ «Кютерміналз Ольвія» на важливості забезпечення для усіх зацікавлених сторін цілодобового обґрунтованого доступу до відповідних меж пункту пропуску «СМП Ольвія», – додав начальник відділу морської безпеки філії «Ольвія» Олександр МОГИЛЕВЕЦЬ.

У свою чергу присутній на засіданні в.о. директора департаменту морської безпеки ДП «АМПУ» Сергій РУБАН підкреслив важливість, щодо залишення за ДП «АМПУ» загального контролю за дотриманням режиму перебування і переміщення в порту Ольвія як важливої складової забезпечення морської безпеки в цілому.

«Підрозділам філії, що відповідають за підтримання встановленого режиму у порту, необхідно надати можливість періодичного контролю певної документації на бюро пропусках портових засобів, що пов’язана з оформленням перепусток у межі пункту пропуску «СМП Ольвія», – зазначив Сергій РУБАН.

Учасники засідання, серед іншого, наголосили на важливості оперативної взаємодії між усіма стейкхолдерами та уповноваженими органами щодо розробки та погодження відповідних нормативних актів, що забезпечують якісну і безперебійну роботу морського порту.

За результатами засідання члени Комітету безпеки порту визнали діючу в СМП Ольвія на теперішній час систему забезпечення морської та загальної безпеки задовільною, алгоритми оповіщення та реагування компетентних служб і підрозділів адміністрації порту, портових засобів/портових операторів, а також взаємодії з правоохоронними органами на випадок порушень морської безпеки у порту – актуальними.

Взяли участь в засіданні Комітету безпеки: апарат управління ДП «АМПУ», керівний склад філії «Ольвія», служба капітана порту, відповідальні за морську безпеку представники суб’єктів господарювання СМП Ольвія: ДП «Стивідорна компанія «Ольвія», ТОВ «Компанія «Євровнєшторг», ДП «Укроборонсервіс», ТОВ «Кютерміналз Ольвія», а також уповноважені посадові особи управління СБУ, поліції охорони, органів прикордонного та митного контролю.